2019.04.08 (Hétfő), 08:00

A feldobástól kezdve nagyon magabiztosan tartottuk kézben a mérkőzést, csak a különbség volt kérdéses! Az eredmény alakulását velünk követhette.

Serco-TF-Budapest - Falco 65-93 (9-24, 15-24, 22-27, 19-18)

1. negyed: a mieink a Varadi - Govens, Bíró, Bruinsma, Reddic összeállításban léptek pályára. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Sportcsarnokában Govens közelijéből származnak az első pontok, 0-2. Aztán Reddic és Váradi is betalált, 0-6. Újra Reddic, majd Clark talált be a másik oldalon büntetőből, 1-8. Ezután Váradi, Reddic és Bruinsma is betalált, ők pedig csak büntetőből, 3-14-nél jött is a hazai időkérés. Krnjajski közelije után Reddic zsákolt, majd Bíró is betalált közelről, 3 perccel a negyed vége előtt 5-18. Clark duplája hullott be a 8. percben, majd Beni büntetőzött, 7-20. Ezután Rikalo sikeres büntetőit írhattuk fel, aztán Bruinsma is megmutatta, hogyan kell zsákolni, 9-22. Az utolsó percben büntetőkből is betalált Bruinsma, 9-24 az állás.

2. negyed: ez a játékrész is jól indult nekünk, Bruinsma szárnyal. A tripla után a büntetőkből is betalált, már 11 pontos, az eredmény pedig 9-29!!! Bíró Olivér tripla-kísérlete is hibátlan, majd Bruinsma is újabb 3 pontossal teszi emlékezetessé a teljesítményét, már 11-35. Meleg közelije után megint Bruinsma, 11-37. Ha nem vigyáz még a 30 pontot is simán megdobja. A negyed közepén sem tud hibázni Bruinsma, már 11-39. Meleg közelije esett be, majd Tóth Norbert pontjai után már 30 pont a különbség, ez kiütés lesz, 13-43. Meleg újabb kosara, majd Buzás triplája után Körmendi is betalált, 18-45. Krnjajski triplája után Govens, majd Meleg is 3 pontosat szórt, 24-48.

Szünet.

3. negyed: Reddic és Bruinsma duplájával startolt a 2. félidő, majd Krnjajski pontos dobása után 26-52. Bruinsma megállíthatatlan, újabb triplája sikeres, majd Clark büntetőzött, aztán Váradi közelije esett be, 28-57. Rikalo, majd Clark révén jöttek közelebb, 32-57. Krnjajski duplája, majd Govens is triplát szór, 34-60. Bíró Olivér is kiválóan dob, újabb tripla, majd Reddic-dupla, 34-65. Govens, majd Clark tripla után Rikalo, majd újra Reddic és Clark, sőt Rikalo is, 46-73. Az utolsó percben Bruinsma újabb közelije hullott be, ezzel 46-75 a záró 10 perc előtt.

4. negyed: Váradi közelijével indult a negyed, 46-77. Meleg triplája, majd Tóth Norbert talált be közelről, 49-79. Vajon meglesz a 100 pont? Tóth N. újra, majd Buzás, 51-81. Körmendi dobott be egy büntetőt, aztán Buzás 3 pontosa, 54-84. Curry közelije után Buzás 3 pontosa jelent eseményt, 57-86. Váradi szerzett büntetőkből 1 pontot. Rotál a mester, újra pályán Hódi és Körmendi. Rikalo, Curry és Meleg kosarai után, 2 perccel a vége előtt 62-89. Sajnos nem lesz meg a százas. Tóth Norbert dobott be 1 büntetőt, majd Rikalo sikeres büntetői tán 64-90. Az utolsó percben Hódi is betalált, 64-93, majd még egy hazai büntető is bement, a vége, 65-93! Szép volt, fiúk, miénk a 3. hely az alapszakaszban!

forrás: falcokc.com