2017.12.07 (Csütörtök), 08:00

A tartalékos csapattal kiálló macedónok nem tudtak méltó ellenfelei lenni a mieinknek.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 43-104 (8-24, 13-32, 11-27, 11-21)
FIBA Europe Cup, H-csoport, 6. forduló
Szkopje, Sports Centre Jane Sandanski

Falco: Govens 12/6, Perl 14, Váradi 10/3, Pustahvar 14/6, Zsigeranovics 6. Csere: Durázi 21, Norfleet 12/12, Kucsora 8, Hódi 2, Dancsecs 5/3.

Magabiztos győzelmet arattunk a légiósai és legjobb hazai játékosai nélkül felálló macedónok ellen.

4. negyed: az utolsó játékrészt is jobban kezdjük, jönnek is a fiatalok, Durázi zsákolt egy hatalmasat, majd a büntetőket is bedobja, 6 perccel a vége előtt 36-92. Durázi 2 perccel a vége előtt megdobja a századikat, aztán a vége 43-104.

3. negyed: a játékrész feléig még nem dobtak pontot a hazaiak, 21-70. Csak a különbség a kérdés, perl Zoli kosarával 3 perccel a kis szünet előtt 28-76. Govens, majd Norfleet is betalál, 32-83.

Szünet.

2 negyed: ezt a játékrészt is mi kezdjük eredményesebben, a negyed felénél már 13-40, nagyon sima eddig. Kosáreső hull Skopjéra, a félidőben már túl vagyunk a féslszázon, 21-56 az állás.

1. negyed: a mieinket mintegy 25 mindenre elszánt szombathelyi szurkoló is elkísérte. A feldobás után Zigeranovic üti el a labdát, majd Váradi szerzi az első kosarat. 0-2. Ezután Pustahvar is betalál, majd jün az első macedón dupla, 2-4. Aztán belelendültünk, sorban hullanak a kosarak. Pustahvar triplájával már 4-17, amikor még 3 perc hátra van az első kis szünetig. Az utolsó percek s mieinknek jön ki jobban, 8-24-nél fordulunk rá a 2. negyedre.

A tét nélküli meccsen a mieink a Váradi - Govens, Perl, Pustahvar, Zigeranovic összeállításban kezdenek. Borisov megfázás, Tóth Norbert gyomorrontás miatt pihen.