Az OTP Bank Liga 22. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-1-re kikapott Mezőkövesden.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (0-0)

Mezőkövesd, 2100 néző, játékvezető: Erdős

Mezőkövesd: Dombó - Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai - Iszlai, Mlinar - Tóth B., Bognár,  Cseri - Koszta

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics, Kovács - Mészáros, Rácz, Halmosi - Ramos

A vasi cserék: Gyurján, Pinte, Németh Milán, Jancsó, Williams, Kiss T., Németh Márió

A Mezőkövesd feketében, a Haladás tiszta zöldben futballozik. A hazaiak kezdték a játékot.

5. perc: Ez cseppet meleg volt. Bognár cselezte le magá a bal oldalon az alavonalig, középre lőtt labdájára Király azonban kirepült és kiöklözte a beadást

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre mezőnyben gyűrik egymást a felek.

17. perc: Bosnjak bal oldali bedobását Hudák éppen a középen érkező Mészároshoz fejelte, a támadó 19 méteres lövése azonban Vadnai kobakjáról a kapu fölé pattant

Elment a félidő fele, próbálkoznak a csapatok becsülettel, de egyelőre vajmi kevés sikerrel.

28. perc: Íme a meccs első sárga lapja, Hudák kapta

32. perc: Bognárt nem tudja tartani a Haladás. A középpályás elszáguldott a bal szélen az alapvonalig, egy csellel tisztára játszotta magát (bár mintha közben a labda kigurult volna az alapvonalon), majd befelé húzott, 12 méteres lövése Király kezéről oldalra pattant

34. perc: Király mostanság nem unatkozik. Mlinar középről, 23 méterrő tüzelt, a 108-szoros válogatottsági rekorder kapus kiütötte a bal sarok felé igyekvő labdát

Nem sok mindent történt az elmúlt tíz percben, szép támadások után rendre pontatlan beadások érkeznek - ez a forgatókönyv.

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

49. perc: Mi maradt ki!!!Iszlai cselezte el magát a saját tizenhatosának előterében, Kovács megszerezte a labdát, ami a jobb szélen Ramoshoz került. A brazil támadó visszatette a labdát Kovácsnak, aki ajtó-ablak helyzetben, középről, 11 méterről lőtt, de Dombó lábbal, bravúrral védett. Az eset után Rácz rúgta fel Mlinart, aki a földön ülve fejbevágta a vasi középpályást - ez kiállítást ért..De a horvát játékos még sárga lapot sem kapott

58. perc: Tóth Bence sarokkal Vadnaihoz tette a labdát a bal oldalon, a védő alapvonali beadását az érkező Cseri 10 méterről a hosszú, bal sarokba lőtte (1-0).

62. perc: Mészáros került helyzetbe a jobb oldalon, de hiába emelte el a labdát védője mellett, hét méterről leadott lövésébe másik két bekk belevetődött

A gólt követően átvette az irányítást a Haladás, ám ez helyzetekben egyelőre nem mutatozott meg

65. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Jancsó állt be

Változatlanul nyom a Hali, a játék a mezőkövesdi térfélen folyik.

75. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kovács jobb oldali szögletét a rövid saroknál Jagodics továbbcsúsztatta, a hosszún érkező Wils előrevetődve, négy méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-1).

78. perc: 2-1. Bognár 19 méteres, jobb sarokra tartó lövését Király bravúrral védte, a kipattanót Farkas visszapasszolta, az érkező Koszta kilenc méterről a kapu közepébe helyezett (2-1)

80. perc: Csere a Haliban, Rácz le, Kiss Tamás be

82. perc: Csere a Mezőkövesdben is, Tóth helyett Szalai érkezett

83. perc: Szalai kontrázta le a vasiakat, 22 méteres lövését védte Király

86. perc: Most Hali-csere, Kovács helyett Németh Márió állt be

88. perc: A mezőkövesdi kapu előtt pattogott a labda, amely végül a jobb oldalon Ramoshoz került, a támadó 11 méteres lövését Dombó védte

90. perc: Csere a hazaiaknál, Koszta helyett Novák jött be

Három perc a hosszabbítás

Egy kis kakaskodás a hazai tizenhatos előterében, de már helyreállt a rend. Jancsó azért kapott egy sárga lapot