2020.01.13 (Hétfő), 08:00

Az eredmény alakulását itt követhetted.

Falco - Szedeák 99-66 (24-18, 21-20, 26-19, 29-9)

A mieink az 1. negyedben a Váradi - Curry, Bíró, Filipovity, Lake összeállításban kezdtek. Asbury duplával indult a meccs, majd a 3. percben Váradi gyötörte be az első pontjainkat, 2-2. Bíró Olivér triplája hullott bea negyed derekán, aztán Lake ment biztosra és zsákolt hatalmasat, 9-9. Váradi távolija után a 6. percben vezettünk először, 12-9. Filipovity is behintette a triplát. Perl, Benke és Krivacsevics állt be csereként, Curry pedig triplát szórt a hajrában, 22-16. Az utolsó kosárt Bíró szerezte, 24-18.

A 2. negyedben 2 szegedi kosárra lettünk figyelmesek, amire 6 ponttal válaszoltunk, jött is Srecko Sekulovic időkérése, 30-22. A 4. percben Filipovity sikeres távolijának örülhettünk, majd Zozó zsákolt, 35-26. Szép lassan csordogált a meccs, Hooker büntetőből szerzett pontjai után felzárkóztak a vendégek. Az utolsó percben Benke dobhatott 3 büntetőt, 45-38-at mutatott az eredményjelző a szünetben.

Szünet.

A 3. negyed első 2 percében 9 pontot dobtunk, a vendégek egyet sem, lehet, hogy el is dőlt a meccs, 54-38. Jött is a Sekulovics-féle timeout. A játékrész derekán közelebb jöttek a szegediek, 58-49. Ezután Lake pöcizte be Filipovity lecsorgó labdáját, ezt követően Filipovity büntetőkből javjtott, Lake pedig jól védekezett a palánk alatt, 65-51. Az utolsó percben Filipovity és Perl szórakoztatott, 71-57.

A 4. negyedben Asbury dobta az első pontokat, majd a 4. perc elején Perl triplája hullott be csont nélkül, 76-59. Benke triplája után újra 20 pont lett a 2 csapat közötti differencia. Lake sokadik zsákolását láthattuk a negyed közepén, majd Krii is bemutatta ugyanezt, 83-62. Krivi is elérte a 10 pontot, rajta kívül Perl, Váradi, Filipovity és Lake is dupla számjegyűt termelt. Lake 17 pontjával lett a legeredményesebb játékosunk, szép volt, fiúk!

forrás: falcokc.com