2021.02.17 (Szerda), 08:00

Szerdán két utánpótlás-válogatottunk is pályára lép zárt kapus nemzetközi mérkőzésen: a férfi U19-es csapat a horvátokat fogadja Szombathelyen, míg az U17-esek a románokkal játszanak Gyulán.

Az U19-es válogatott a márciusi Eb-selejtező tornára készül, amellyel kapcsolatban friss hír, hogy miután egyik csoportriválisunk sem vállalta a rendezést, végül Magyarországon játsszák le a mérkőzéseket március 25. és 31. között. Az Eb-selejtezőig még két nemzetközi mérkőzés vár az együttesre, az elsőt most szerdán, Szombathelyen játssza le a magyar válogatott a horvát együttes ellen. A két szövetség megállapodása alapján a találkozón két 60 perces félidőt játszanak a csapatok.

Oross Márton szövetségi edző több olyan labdarúgót is meghívott a keretbe, akik a január végi összetartáson, illetve a szlovákok elleni mérkőzésen nem lehettek ott, így például az NB I-ben is bemutatkozott Csontos Dominik és Bocskay Bertalan, valamint a 2019-es U17-es Európa-bajnokságon és világbajnokságon alapembernek számító László Dávid, Kosznovszky Márk, Zuigeber Ákos trió is pályára léphet.

A magyar U19-es válogatott közel másfél év után lépett pályára nemzetközi mérkőzésen, az ellenfél a szlovákok korosztályos csapata volt Gyirmóton.

Az U17-es válogatott Romániával méri össze az erejét a gyulai Grosics Akadémián. A Szélesi Zoltán szövetségi edző vezette együttes sajnos nem készülhet tétmérkőzésre, az UEFA ugyanis a világjárvány miatt törölte az idei korosztályos Európa-bajnokságot, de a nemzetközi tapasztalatszerzés érdekében több nemzetközi mérkőzést is játszik tavasszal a csapatunk, ebben a sorban lesz az első a románok elleni összecsapás.