2021.11.04 (Csütörtök), 08:00

A Bajnokok Ligája ,D' csoportjának hibátlan csapatai küzdelmes, végig harcos és szoros mecsset játszottak, de az olaszoknál gyengébb dobóformánk miatt már nem vagyunk veretlenek.

Nutribullet Treviso – Falco KC Szombathely 68-60 (9-15, 23-12, 23-17, 13-16)
Bajnokok Ligája, D-csoport, 3. forduló
Treviso, Palaverde Arena
V.: Rosso (francia), Ciulin (román), Yalman (török)

Treviso: Russel 5, Dimsa 19/15, Casarin 6, Akele 7/3, Sims 8/3. Cserék: Imbro 1, Jones 4, Sokolowski 6, Bortolani 10/3, Chillo 2.

Falco: Váradi 7, Somogyi 8/3, Clark 2, Golomán 18/3, Keller 11/3. Cserék: Verasztó -, Perl 10, Barac 4.

Az 1. negyedben Somogyi duplájával szereztünk vezetést, Sims jr. egyenlített, 2-2. A játékrész derekán 3 pontosokkal próbálkozott a hazai csapat, míg Perl a tőle megszokott módon dobott kosarat, 5-8. Golomán triplája itán egy emberként ugrottunk fel, jól kezdtünk, 5-11. Erősek a palánk alatt az olaszok, a Sims-Akele akció után 7-11 volt az állás. Kiváló védekezésünk eredményeként, Golomán pöcizése után, 7-15-nél, alig 2 perccel a kis szünet előtt az olaszok vezetőedzője kért időt. Az utolsó percben eladtunk egy labdát, a hazaiak szépítettek, 9-15.

A 2. negyedet az olaszok egymást követő duplái nyitották, sőt, 16-15-nél a vezetést is átvették, azonnal jött a Konakov-féle time-out. Ezután Keller hiába védekezett kiválóan, Golomán labdaeladása után a vonalról növelték előnyüket, 18-15. Aztán Perl és Golomán vezérletével kapaszkodtunk feljebb, a negyed derekán 24-21-re jöttünk fel. Sims kinti pontos dobása után Váradin szabálytalankodott egyet az amerikai center, akit a méltatlankodása után le is cseréltek, Beni pedig a vonalról növelte pontjaink számát, 27-23. Megráztuk magunkat, előbb Clark, majd Golomán szerzett duplát,. utóbbi erőt demonstráló zsákolással, 30-27-nél az olaszok állították meg a játékot. Az utolsó percben Russell is feliratkozott a táblára, 32-27.

A 3. negyedet nagyon jól kezdte az olasz csapat, 6-0-át produkáltak nagyon rövid idő alatt, 38-27-nél újabb időkéréssel igyekezett felrázni csapatát a Konakov-Okorn páros. A kongói Akele értékesítette a büntetőket, majd Keller zsákolt Váradi asszisztja után, aztán Beni duplája us beesett, 40-32. A játékrész derekán Russell és Sokolowski is betalált, 48-36. Zozó mesteri kosara után az olasz mester szakította meg a játékot, 48-38. Barac és Keller pontjaival jöttünk közel a Trevisóhoz, 2 perccel a negyed vége előtt 50-44 volt az állás. Sajnos a hajrá nem sikerült, az olaszok triplája is pontos volt, 55-44.

A 4. negyed Golomán kiváló duplájával startolt, 55-46. Sajnos Golomán mellett Dimsa is remekül gyűjtögette a pontokat, a kettesek mellett sajnos a triplákat is nagyon precízen helyezte be, 61-46. A dudaszó előtt 7 perccel Konakov mester ismét időkéréssel élt. Somogyi triplája nagyon kellett, de azt nem biztos, hogy elviseljük, hogy Clark és Somogyi egymás után 4 büntetőt is kihagyott, Jones pedig zsákolt, az utolsó 5 percre 63-50-nel futottunk neki. A vége előtt 2 perccel Keller triplával és közelijével 10-re zárkóztunk fel, 66-56-nál kértek időt az olaszok. Váradi és Somogyi 55-50-ra hozta fel a csapatunkat, de Sims sajnos eredményes volt a Treviso ellentámadása végén, 68-60. Konakov időkérés után, az utolsó percben már nem esett kosár, 68-60.

Kikaptunk ugyan, de a továbbjutás elérése ezután is reális cél maradt. Nincs megállás, szombaton már Szegeden szerepel csapatunk.