2018.02.15 (Csütörtök), 08:00

Idei első hazai bajnoki meccsünket simán hoztuk. Gólzsákunk, Schneider Éva 9 alkalommal volt eredményes!

Az első percben a szombathelyiek gólzsákja, Schneider Éva találata adta meg az alaphangot a meccshez, de a jó kezdés után inkább a vendégek akarata érvényesült, csak a 11. percben érte utol, illetve vette át újra a vezetést az SZKKA, 7-6 volt ekkor az állás.

Ezt követően szép lassan ellépett az SZKKA, a 17. percben már 12-9 volt az állás, majd a félidő hajrájában Csire és Virág találatainak köszönhetően 6 gólra hízott a különbség, 20-14-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt, percről-percre gyarapodott a hazai előny, a játékrész derekán már 30-23-at mutatott az eredményjelző. A vége előtt 5 perccel pedig 8 gólos lett a különbség, aztán az SZKKA tehetséges fiataljai is szerepet kaptak, de a végeredményt Horváth Petra állította be, aki pár másodperccel a dudaszó előtt átlövésből szerezte meg a 40. találatot!

Az állás 15. forduló után: 1. Mosonmagyaróvár 28 pont, 2. NEKA 28, 3. SZKKA 26, 4. Kozármisleny 21…10. a Haladás Sport Kft. 8 pont.