Sport

Hírek

Hírek

2017.01.29 (Vasárnap), 08:00

Magabiztosan folytattuk a hibátlan hazai sorozatot, a vendégek játékán ma este nem látszott, hogy a tabella élén állnak. Váradi 23 pontig jutott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 89-61 (21-17, 21-16, 22-21, 25-7)
Szombathely, Aréna Savaria, 2000 néző
V.: Győrffy P. A., Farkas G., Török R. (Szabadvári J.)

Falco: Medford 2, Govens 9/3, VÁRADI 23/15, PUSTAHVAR 21/15, ZSIGERANOVICS 13. Csere: TÓTH N. 8, Bognár K. 2, Barham 5/3, KOVÁCS P. 3/3, Simon K. -, Hódi 3/3, Kovács B. -.

Alba: Taylor 10/6, Edwards 7/3, SHEPARD 11/3, LÓRÁNT 22/3, Keller Á. 4. Csere: Keller I. 4/3, Farr -, Burgess 3/3, Tóth P. -, Nshimba -.

Kipontozódott: Farr (33. perc)

4. negyed: a mieink kezdték jobban az utolsó játákrészt, 5-0 volt az 1. perc eredménye, sok a hiba, még több a vita, 69-56-nál még videóztak is a játékvezetők.  Újabb fantasztikus 8-0-ás rohanás után, már 77-56!!! Ez a meccs a miénk!? Jól játszunk, az Alba pedig csak szenved, 4 perccel a vége előtt 83-59.

3. negyed: Zigeranovic faultjával indult, majd a fehérváriak dobtak egy duplát, amire Pustahvar, aztán Váradi triplája érkezett, már 49-35. Ebben a negedben is feljegyezhettünk egy komoly dobópárbajt, a mieinknél Pustahvar, a vendégeknél Taylor dobott töbször is 3 pontos kosarat, 60-51-nél időkérés próbálta nyugtatni a kedélyeket. A negyed vége megint nekünk sikerült jobban, persze megnyugodni még nem lehet, 64-54.

Szünet.

2. negyed: a Falco indult jobban a negyed, a dobópárbajból Bognár és Barham pontjai után 30-23-at is mutatott az eredményjelző. Nagyon sok a szabálytalanság, Barham már a negyedik faultját gyűjtötte be, idegesek a csapatok, bosszankodnak az edzők. 32-26-os állásnál a mi mesterünk is időt kért.  A negyed végén triplákkal zárkózott az Alba, de Zigeranovic jó formában válaszolt, 42-33 a szünetben.

1. negyed: a feldobás után a mieink támadhattak, de Medford és Govens kihagyta a középtávolit, így a fehérváriak kezdték meg a pontgyártást, Keller ákos révén. Pustahvar triplája és Zigeranovic duplája után már mi örülhettünk, 7-4. Több személyi hiba után megint Zigeranovic révén vettük vissza vezetést, 10-8. Dobópárbaj alakult ki, Váradi trplával bizonyította, hogy jó formában van, 17-14-nél jött is a hazai időkérés, közben a Szombathelyi Kötélugró Klub műsorát élvezhettük. Idegesen alakult  anegyed vége, de vezetünk, 21-17. Váradi és Zigeranovic 7-7 pontos.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

Az edzői várakozásról ITT már olvashattak, most nézzük a meccset.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!