2021.05.17 (Hétfő), 08:00

Semmi sem dőlt el...

Gasper Okorn: Először is szeretnék gratulálni a Szolnok a csapatának a győzelemhez. Roko-nak is jár gratuláció, mert kritikus helyzetben értékesített egy nagyszerű dobást. Nem kezdtük jó ritmusban a mérkőzést, a Szolnok nagyon jól védekezett és remek támadásokat vezetett, amikhez mi csak asszisztálni tudtunk. A mérkőzés 2. negyedétől azonban felvettük a kesztyűt és szépen lassan visszaküzdöttük magunkat. Hatalmasat játszott a csapatom, nagyon elégedett vagyok a hozzáállásunkkal, sajnos a negyedik negyed végén Subotic támadóleppattanója és egy-két figyelmetlenség miatt újra a Szolnoknál volt az előny. Ezek a kis hibák nem férnek bele egy ilyen találkozón. Majdnem sikerült hosszabbításra menteni az összecsapást, de akkor jött Roko remek dobása. Itt szeretnék valamit tisztázni. Nem vitatjuk, hogy időben volt-e dobás, és tiszteletben tartom a játékvezetők döntését, mert a felvételen is látszik, hogy még nem villant fel a pirosfény, amikor Badzim elengedte a labdát. Egy dolgot viszont nem értek. Roko volt a játékosom és tudom, hogy milyen technikával dob. Magyarázza el nekem valaki, hogy 1,2 másodperc alatt valaki megkapja a labdát, csinál egy cselt, sarkaz egyet, majd még időben el is tudja engedni a labdát. Ezt nem értem, és szeretném megkérdezni a zsűriasztalban ülőktől is. A párharcnak nincs vége, hiszen 1-0 csak az állás a Szolnok javára, kedden, Szombathelyen folytatjuk.

Gasper Potocnik: Nagyon kemény, nehéz összecsapás volt a Döntő 1. mérkőzése. Úgy érzem, közel végig kontrolláltuk az első felvonását a párharcnak, és rá tudtuk erőltetni a saját akaratunkat a Falcora. Az utolsó támadást kicsit másképp terveztük, de Badzimra jött ki a helyzet és Ő élt ezzel. Nagyon fontos volt, hogy 1-0-ás előnnyel utazzunk Szombathelyre, ahol a nyomás már a Falcon lesz. Nem lesz ott sem könnyű dolgunk, mert a szombathelyiek remek csapatot alkotnak, és biztos vissza akarnak majd vágni. Hasonló hozzáállással lehet esélyünk kedden is.

forrás: falcokc.com