2018.04.19 (Csütörtök), 08:00

Csapatunk az első perceket leszámítva rendkívül magabiztosan, valamennyi játékrészt megnyerve hozta a körmendi rangadót! Újra miénk a 2. hely!

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78–95 (24–26, 13–19, 26–27, 15–23)
Körmend, Városi Sportcsarnok, 2002 néző V.: Kapitány G., Farkas G., Söjtöry T. (Faidt M.)

Körmend: Wright 8/6, Hollins 14/6, Ferencz 2, Davis 5/3, Tuoyo 19/9. Csere: Fanning 17/6, Horti -, Halász -, Bán 8/6, Németh 5/3.

Falco: Govens 23/12, Perl 11/3, Váradi 24/12, Borisov 12/6, Tóth N. 4. Csere: Taylor 10, Norfleet 6, Pustahvar 5/3.

Összefoglaló

Körmend – Falco 78-95 (24-26, 13-19, 26-27, 15-23)

A mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. ötössel kezdtek.

Az 1. negyedben Tuoyo ütötte el a labdát a feldobásnál, övé lett az első kosár is, majd Borisov egyenlített, 2-2, ezután hazai büntetők, majd Váradi-tripla következett, 4-5. Tuoyo bemutatta, hogy Ő is tud triplát dobni, majd újra Váradi jött, aztán Davis és Wright s triplát szórt, 13-9. Ezután Váradi dupla, a cséká már 9 pontos, 13-11. De!!! Már az ötödik hazai triplát dobta Tuoyo, ezzel 19-11. Perl büntetői után újabb tripla, már 22-13. Srecko Sekulovic időt kért. Bán Tibor büntetői után 24-13! Ki hitte volna még ekkor, hogy ezzel el is dobta a puskaporát a Körmend?! Pedig igen, kellett ugyan Borisov triplája, 24-16, majd újabb tripla, ezúttal Váradi, 24-19. A negyed végén jöttek a cserék, Norfleet és Pustahvar, majd Govens-tripla, ezzel 24-13-ról 24-24-re jöttünk fel! Jött is a hazai időkérés. Taylor középtávolija az utolsó kosár a játékrészben, 24-26.

A 2. negyedben Fanning dobta az első pontokat, ezzel 26-26 lett, majd Norfleet is bedobta az első kosarát, 26-28. Ezután percekre megállt a pontgyártás, nem ültek a távoli dobások egyik oldalon sem, a negyed közepén 28-33 volt az állás, amikor Potocnik mester újra időt kért. Ennek ellenére Taylor talált be újra, ezúttal közelről, de Wright is eredményes volt, 32-35. Tuoyo szépített, majd egész pályán zavarót védekezett a Körmend, de Taylor közelről megint nem tudott hibázni, és Govens-dupla 34-39. Tóth N. első kosara után 34-41, de Bán-tripla közelebb hozta a hazaiakat, 37-41. A negyed végén még Tóth Norbert újra betalált, ezzel 37-45 nekünk a szünetben.

Szünet

A 3.negyed Borisov-triplával indult, majd körmendi dupla következett, 39-48. Aztán Tuoyo pontok jöttek, majd megint Váradi dobott triplát, amire Davis duplával válaszolt, 44-51. Az ezt követő percekben sok hiba esett mindkét oldalon, majd Govens 3 büntetőt is bedobott, 45-54. A negyed közepén Váradi szabálytalankodása után Wright feküdt percekig a padlón, majd le is segítették a pályáról, helyette Hollins értékesítette a büntetőket, majd Govens-tripla és labdaszerzés után Falco-ziccer, 49-61-nél jött is az újabb hazai time-out. Nem ment a hazaiaknak, 49-65-nél újabb körmendi időkérést jegyezhettünk fel. Fanning pontjaival 53-65-re zárkóztak a hazaiak, de Perl dupla után megint lehűltek a hazai kedélyek, aztán Fanning-tripla jött, 56-67. Miután Holiins 4 pontot szerzett egy támadásból, Govens és Németh Ákos is triplát szórt, ezzel 63-72 volt az állás z utolsó 10 perc előtt.

A 4. negyedben Ferencz Cs. dobott elsőként kosarat, majd Govens-dupla, aztán egy triplát is beszórt az amerikai-magyar, akárcsak Pustahvar, 65-80. Ezután Taylor-dupla, majd Hollins-tripla, ezzel 68-82. Fanning-tripla, majd Váradi nagyon távoli triplája hullott be a palánkról, ezzel 71-85. A vége előtt 4 perccel már 18 ponttal vezettünk, amikor Fanning révén jöttek közelebb, de Taylor nagyon erőszakosan begyötörte a következő dupláját is, 76-91 a vége előtt 2 perccel. Ekkor Norfleet dobta a mieink, majd Fanning a meccs utolsó kosarát, 78-95 a vége! Megérdemelt és nagyon magabiztos győzelmet arattunk, szép volt, fiúk!