2018.03.22 (Csütörtök), 08:00

Közel háromezren szurkoltunk együtt a csapatnak, így aztán nem is maradt el a jó játék és a magabiztos hazai siker.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – KTE-Duna Aszfalt 99–75 (30–21, 22–21, 24–15, 23–18)
Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző
V.: Kapitány G., Söjtöry T., Kovács N. (Páli K.)

Falco: Govens 6, Perl 20, Váradi 11/6, Pustahvar 12/9, Taylor 11. Csere: Borisov 13, Tóth N. 7, Norfleet 14/12, Dancsecs 5/3, Hódi -, Kucsora -.

KTE: Pongó 9, Thompson 9, Djeraszimovics 14, Dramicsanin 18/6, Karahodzsics 8. Csere: Wittmann 11/9, Molnár M. 4, Horváth K. -, Blaskovits -, Fülöp -, Kucsera 2, Molnár D. -.

Kipontozódott: Pushtahvar (40. perc).

4. negyed: az utolsó játékrész Norfleet-triplával kezdődik, majd Dramicanin-dupla, közben beállt Dancsecs is. Borosovnak járt a vastaps, amikor lejött pihenni, de Norfleet 4. triplája után is jött az ováció, 86-65. Dancsecs pontjainak is örült a közönség, aztán Tóth Norbi is begyötörte, 96-72. A száz pont eléréséért ment a harc a végén, ,,százat neki!" - kiáltották, de sajnos nem sikerült, 99-75.  Valamennyi negyedet megnyertük, sima lett nagyon!

3. negyed: a mieink ezúttal a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Taylor kezdőötössel futottak ki Az első 2 kosár a vendégeké, így 1 perc alatt 52-46-ra jöttek fel, majd Govens-dupla. Váradi 2 pontosa után újra szólt a ,,gyerünk nagy Falco!", 61-46. Taylor középtávolija után Perl dob ziccert, jön is a kecskeméti time-out, 65-48. Taylor és Borisov pontjaival egyre simább a meccs. Jól játszunk, de elég sok a fault, 76-57 az állás.

Szünet. Nálunk Perl 12, az ellenfélnél Djerasimovic 11 ponttal a legeredményesebb.

2. negyed: Norfleet-triplával indul a negyed, aztán a 3. percben dob még egyet, ezzel 40-26. Tóth N. szép csel után egy ziccerrel jelentkezik be, majd újra Norfleet és Borisov-pontok, 44-28-nál megint időt kér Forrai Gábor kecskeméti vezetőedző. .A szünet előtt 3 perccel Váradi begyűjtötte a 3. személyi hibát is, 46-35-nél Srecko Sekulovic kér időt.  Sajnos Pustahvar a 4. személyijét is összeszedte, azonnal csere  Borisov bejött és duplát is dob rögtön, Wittmann rázza meg magát és hozza közelebb a vendégeket, 52-42 a szünetben az állás.

A szünetben Szigeti Evelin első hölgyként vett részt a dobóversenyben, nagy tapsot kapott.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Pustahvar, Taylor összeállításban futottak ki a parkettre. A feldobás uzán Thompson kosarával indult a meccs, majd Perl egyenlített, 2-2. Tapsot ért Pustahvar triplája, veeztünk, 5-2.  Taylor és Perl pontjaival 9-4 a 4. percben az állás. Kecskeméti duplára szombathelyi tripla a válasz, újra Pustahvar, Taylor szenzációs átadása után újra Szása, már 15-6! Wittmann kosarával akarnak zárkózni, de Perl és Govens lehűti a vendégekkedélyeit, 21-10-nél jön is az első kecskeméti időkérés. Váradi is 3 pontosat dob, majd Djerasimovic pontjaival jönnek közelebb, de Perl eddig tarthatatlan, így 30-2, Perl Zoltán már 10 pontnál tart. .

Amennyiben nem tud kijönni a meccsre, IDEkattintva is megtekintheti a Kecskemét elleni rangadót.