2017.10.12 (Csütörtök), 08:00

Bulgáriában 96-95-re, itthon pedig 84-74-re győztünk, így kettős győzelemmel magabiztosan jutottunk a csoportkörbe.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – BC Balkan Botevgrad 84–74 (22–16, 20–17, 18–22, 24–19)
FIBA Europe Cup-selejtező, 3. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2200 néző

Falco: Govens 21/3, Perl 21/6, Váradi 14/9, Borisov 10, Tóth N. 3. Csere: Zsigeranovics 7, Norfleet 4, Pustahvar 3/3, Kucsora 1.

Balkan: Brooks 16/3, Fortenberry 8, Washington 6, Ivanov 5/3, Kesar 14/3. Csere: Iliev -, Haughton 22, Petkov 3/3, Kochev -.

Továbbjutott: a Falco, 180-169-es összesítéssel.

4. negyed: az utolsó jétrész is botevgradi pontokkal indult, de hamar magunkhoz tértünk és Zigeranovic-duplákkal már 70-57 ide. Borisov-duplával kezdődik a hajrá, majd Perl és Borosov is újra betalál, ezzel 76-60-nál szerintem eldőlt.  Brooks révén jönnek közelebb, de Perl triplával javít, 79-63. A végén is jobbak voltunk, 84-74-re diadalmaskodtunk. Megyünk tovább a FIBA-Kupában. Perl és Govens 21-21, Váradi 14, Borisov 10, Zigeranovic 7, Norfleet 4, Tóth N. és Pustahvar 3-3, Kucsora pedig 1 pontot szerzett, a bolgároknál Haughton 22 pontig jutott.

3. negyed: ez a játékrész is Balkan-kosárral indul, majd Ivanov egy triplával jelentkezik, feljön a Botevgrad, 42-38, de Perl is tudja a triplát ú, 45-38. Brooks parádés kosarával zárkózik a Balkan, de az ellentámadásból Govens is jelzi, hogy ő is tud ilyen mutatványt, 49-44. Az 5. percben Pustahvar már a 4. személyit gyűjti be, majd Govens-parád, már 17 pontos!!! Közben Tóth Norbis megszerzi első pontjait, egyből hármat, 54-46. tapad a Balkan, Petrov-tripla, így már 54-51. Goves 3 büntetővel már 20 pontos, nagyon kellett. Váradi a negyed végén triplát szórt kb. 8 méterről, közben Szása sajnos kipontozódott, 60-55.

Szünet.

2. negyed: bolgár kosárral indult a negyed, majd Perl köszönt be, előbb duplát, majd triplát hintett a válogatott kosarasunk, 26-20. Közben sajnos Pustahvar és perl is összeszedi idejekorán a 3. személyi hibáját. Kucsora váltja Zozót és Govens is visszajött. Norfllet tripla, a negyed közepén 29-24. Borisov dupla, majd bolgár időkérés. Govens dupla egy más után háromszor is, már 37-26!  Most triplát szór Govens, majd büntetőkből is betalál, ezzel pedig a legeredményesebb játékossá lép elő, 13 pontnál jár, amikor az erdmény 42-29. A félidő vége az övék, 42-33-nál vonulunk szünetre. A mieinknél Govens 13, Váradi 9, Perl 8, Borisov és Norfleet 4-4, Pustahvar 3, Kucsora pedig 1 pontos. A vendégeknél Keasr 10 pontnál tart.

1. negyed: a feldobás után a bolgároké a labda, de az első kosár Govens révén a miénk, 2-0! Keasr válaszolt, de Váradi tripla sem váratott sokáig magára, 5-2. Perl Zoli is betalál, majd Fortenberry szépít, 7-4. Triplával egyenlítettek a negyed 4. percében a bolgárok, 7-7. Pillanatok alatt 3 büntetőt fújtak ránk a játékvezetők, ami után Kesar 1 pontot szerzett és pár másodpercére átvették a vezetést is, 7-8, de Perl, majd Borisov gyorsan helyre tette az erőviszonyokat. 11-8. Tóth Norbi és Váradi helyett Zigeranovic és Norfleet csatlakozott a többiekhez a 7. percben, utóbbi azonnal duplát szerzett, 13-12. Fej-fej mellett haladnak a csapatok, amikor 2 perccel a vége előtt, 13-14-nél Sekulovic mester kért időt. Jókor, Váradi azonnal egy triplát, majd egy duplát is elhelyezett, amit még egy büntetővel is megfejelt, 19-14. Sajnos Haughton még szépített a végén, ám Pustahvar újabb 2+1ponttal jutalmazta a közönséget, zúgott is a Szása, Szása! A vége 22-16.

A mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. összeállításban léptek pályára, míg a bolgárok a Brooks - Fortenberry, Washington, Ivanov, Kesar ötössel kezdtek.