2018.09.27 (Csütörtök), 08:00

Minden negyedet megnyerve, csapatkapitányunkkal a pályán sikerült méltó módon tisztelegni Horváth Zoltán emléke előtt. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MBK Rieker Komarno 88–64 (26–20, 29–20, 18–11, 15–13) Horváth Zoltán Emlékmeccs Szombathely, Aréna Savaria, 700 néző V.: Sabáli, Tóth, Magyari Falco: Norfleet 16/9, Váradi 10/6, Bíró 3/3, Bruinsma 13/6, Reddic 12. Csere: Curry 20/12, Tóth N. 3, Balmazovics 8/6, Kucsora 3/3, Hódi -, Verasztó -, Körmendi -. Kipontozódott: Tóth N. 34. perc.

A Falco a Norfleet – Váradi, Bíró, Bruinsma, Reddic ötössel lépett parkettre.
1. negyed: Csapatkapitányunk, Váradi Benedek a pályán és a kezdőben, talán ez a legjobb hír a meccs elején. Jól kezdtünk, a negyed közepén már 22-13-ra vezettünk, amikor a komárnóiak időt kértek. Miután Váradi 7 pontot dobott, Curry váltotta. A játékmegszakítás a mieinket zavarta meg egy kicsit, jókor jött a negyed vége, 26-20.

2. negyed: Curry zsákolásával indult ez a 10 perc, de ezután sem hagyta abba az amerikai légiósunk, aki a negyed közepén már 10 pontnál járt, ekkor 39-30-at mutatott az eredményjelző. Közben Kucsora is triplával vétette magát észre, Balmazovic elhibázott ziccere után Curry újra zsákolt. A 18. percben pedig felállva tapsolt mindenki

3. negyed: a Norfleet – Váradi, Bíró, Bruinsma, Reddic csapat futott ki, majd Bruinsma dobta az első pontokat, 57-41. A negyed felénél egy mesterien kijátszott akció végén Reddic parádés ziccerének örült a kilátogató

4. negyed: Curry kosárral indult az utolsó 10 perc. A negyed felénél Bruinsma triplájának örült a mintegy 700 néző, 80-54. a meccs végén a fiataok is lehetőséget kaptak, előbb Verasztó, majd Körmendi is beállt, a vége 88-64 lett.

forrás: falcokc.com