Hírek

Hírek

2021.03.01 (Hétfő), 08:00

Csapatunk végig vezetve megérdemelten győzött.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - OSE Lions 91-71 (31-15, 21-16, 18-20, 21-20)
Bajnokság, 25. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Tözsér D., Tóth C., Török R.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Perl 19/3, Váradi 9/3, Doktor 6/3, Bruinsma 14/3, Keller 13/3. Cserék: Anderson 6, Dancsecs 6/6, Lake 12, Barac 3/3, Kovács B. 3/3.

OSE Lions: Washington 10, Kucsora 5/3, Abell 9, Bíró O. 6, Bailey 15/6. Cserék: Morgan 2, Garamvölgyi 7, Illés 9/3, Anda -, Anderson 5, Mucza -.

A meccs elején a hét elején elhunyt dr. Andits Tamás korábbi csapatorvosra emlékeztek a csapatok, majd az 1. negyedet Váradi Benedek triplája nyitotta, 3-0. Aztán Doktor közelről, Bruinsma büntetőkből volt eredményes, Kucsora válaszolt, 7-2. A játékrész közepén Zozó is 2 kosárral jelentkezett, 14-6-nál időt kértek a vendégek. Hiába, Keller ziccerből folytatta a kosárgyártást, majd Doktor kintről volt precíz, 19-6. Perl sem állt le, de Keller is jól termelt, 27-13. Az utolsó percben Barac büntetőzhetett, majd Lake dobott távolról egy csont nélkülit, 31-15.

A 2. negyedben Dancsecs-triplát jegyezhettünk fel a 2. percben, aztán dobott egyet a 3. minutumban is, 37-18. A játékrész derekán Washington büntetőkből volt eredményes, Lake pedig pöcizett egyet, 44-23. Anderson mesteri cselei után Keller volt eredményes, állandósult a 20 pont körüli különbség, 48-26-nál ismét időt kértek az oroszlányiak. A félidő hajrájában már nem változott a különbség, 52-31.

A 3. negyedet jobban kezdte a Lions, Washington révén 2 perc után 54-41-re jöttek fel. Gasper Okorn a 4. perc elején szakította meg a játékot. Használtak a szavak, Zozó jelentkezett egy duplával, majd  Beni büntetőkből növelte pontjainkat, 58-43. Az egykori szombathelyi, Bíró Olivér szép kosara után Bruinsma is betalált, 61-45. Evan újabb tempója, majd Keller triplája után megnyugodhattunk, 66-46. Abell szépített,  majd az utolsó percben Garamvölgyi büntetőzhetett a vendégeknél, 70-51.

A 4. negyed elején mesteri támadásaink végén Zozó 2 szép kosárral is megterhelte a vendégek gyűrűjét, 74-54-nél azonnal jött az OSE-időkérés. Ezt követően Lake és Bruinsma is betalált, 78-58. Az utolsó negyed közepén Kovács Benedek is szerepet kapott, a sérüléséből felépült Anderson pedig egy középtávolival vétette észre magát, 80-62. A meccs finisében Kovács B. is hármast dobott, Anderson büntetőkból talált be, Lake pedig zsákolt, 86-69. Az utolsó percben Lake zsákolt még egyet, összességében simán nyertünk, 91-71.

Folytatás szerda este az ASE Paks ellen, újra az Arena Savariában.

Gasper Okorn: Nagyon nehéz mérkőzésre számítottam, hisz hosszú idő telt el a legutóbbi bajnokink óta és nem tudtam biztosra mondani, hogy reagál erre a helyzetre a csapatom. Mindezt tetézte, hogy Szili két nappal a mérkőzés előtt kiesett és nem számíthattunk a játékára. Az első félidőben úgy érzem komoly választ adtak a fiúk. Elégedett vagyok az ott mutatott játékkal. A félidőben úgy éreztük le is tudjuk zárni a mérkőzést, de nagyon rosszul kezdtük a 3. negyedet. Nagyjából 5 perc után tudtuk rendezni a sorokat és utána már ugyanazt a játékot láttam, amit várok a játékosaimtól. Fontos lesz, hogy mihamarabb felvegyük a szerda-szombat ritmust. Mérkőzésről-mérkőzésre haladunk, komoly menet vár ránk.

Sebastjen Krasovec: A jobbik csapat győzött, és a Falco jobban akarta ezt a mai bajnokit. Gratulálok a hazaiaknak, nekünk nagyon fontos mérkőzések jönnek. Akár a playoffért is küzdhetünk, de csak rajtunk múlik, hogy mi lesz a sorsunk. Bízok benne, hogy valahol megszakad ez a rossz vendégszereplés, de ma sem a megfelelő mentalitással léptünk pályára. Az első félidőben osztálykülönbség volt a két csapat között. A Falco igazi csapatként játszott, sajnos ez rólunk nem mondható el, ezt támasztja alá, hogy a sárga-feketék 25, míg mi 13 gólpasszt osztottunk ki. Ezen változtatnunk kell. Még egyszer gratulálok a Falconak!

forrás: falcokc.com