A 21 pontos Perl Zoltán vezérletével végig vezetve, a hajrában messze az Olaj fölé nőve diadalmaskodtunk.

Falco KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 82-69 (21-17, 20-17, 17-19, 24-16)
Szombathely, Arena Savaria
V.: Benczur T., Tóth C., Minár L. (Fekete L.)

Falco: Váradi 12, Somogyi 10/3, Benke 15/9, Golomán 10/3, Keller Á. 4. Csere: Perl 20/3, Barac 9, Clark 2, Verasztó -.

Szolnok: Rogic 10/6, Pallai 5/3, Cummings 7/3, Subotic 16/6, Cakarun 12. Csere: Rudner 9/3, Zsíros 3/3, Badzim 3/3, Taiwo 2, Kovács P. 2.

Az 1. negyedben, a feldobás után az Olaj és a mieink is elhibázták első akciójukat. A 2. perc elején Golomán kezdte meg a pontgyártást, majd Keller is eredményes volt, 4-0. Óriási iramban kezdtünk, Somogyi távolról talált be, Golomán pedig zsákolt, 9-0-nál időt kértek a vendégek. az első kosarát a 4. percben dobta az Olaj, Rogic volt közelről eredményes, majd Cummings is duplát szerzett, 9-4. Somogyi 2+1 pontja után Taiwo zsákolt, de a negyyed derekán Barac is beköszönt, 14-6. Subotic 2+1 ponttal tartotta életben a szolnoki esélyeket, erre Benke felelt, 16-9. Sajnos Keller után Barac is kihagyta mindkét büntetőt, Subotic viszont nem a hármast, 16-14. Ezután Barac küzdött nagyot ellenfelével és bepöcizte a játékszert, majd a hajrában Perl dobta be a büntetőket, 20-14. Badzim triplájára Barac a vonalról válaszolt, 21-17.

A 2. negyedet nem jól kezdtük, a 12. percben átvették a vezetést, 21-22, de Zozó rögtön egallizált, majd a vezetést is visszaszerezte a vonalról, 24-22. Betörésből is eredményes volt Zozó, de Cakarun is megszerezte első pontjait, 26-24. A játékrész közepén Milos Konakov szakította meg a játékot. Ezután Cakarunk egy sikeres középtávolival vette vissza a vezetést, de Somogyi fordított, 28-27. Váradi nagyon jókor szerzett egymás után két duplát, sőt még egy büntetőt is dobhatott, 33-30. Szili triplája is igazán jó pillantban hullott be, jött is a következő szolnoki time-out, 36-32. Golomán dudaszós hármasa nagy tapsot váltott ki, Cakarun szépített, 39-34. Az utolsó percben Zozó dobott be 2 büntetőt, majd az utolsó akciót sajnos nem sikerült kosárral befejezni, 41-34.

A 3. negyedben Golomán szerezte első pontjainkat, 43-37, aztán Zozó 2 pontjaára Rudner felelt, 45-39. Zozó nagyon beindult, 22 perc után már 13 pontnál járt, igaz, Subotic is, 47-43. A játékrész közepén, Rudner újabb kosara után Golomán a vonalról, Cummings pedig távolról volt eredményes 48-48. Váradi pontjai után Benke zsákolhatott, jött is az újabb Tisza-parti időkérés, 52-48. Kovács P. közelije után Somogyi is betalált közelről, 54-48. A negyed hajrájában Clark asszisztja után Barac volt eredményes, de Zsíros 3 ponttal hozta közelebb a szolnokiakat, 56-51. Clark szerezte a játékrész utolsó pontjait, 58-53.

A 4. negyed Beni fantasztikus labdaszerzésével, majd az azt követő 2+1 pontjával startolt, 61-53. A 33. percben, Benke kosara után először vezettünk 10 ponttal, zúgott is a ,,Mindenki szombathelyi!", 63-53. Ezután Rogic, majd Cakarun is betalált, 63-57. Hiába, Zozó triplája megnyugtatott mindenkit, 66-57. A játékrész derekán Subotic, Keller és Rogic szórta a kosarakat, 68-62. Benke triplája a helyére szállt, 71-63-nál sikerült megakadályozni az Olaj pontszerzését, Barac pontjai után Rogic hármasa hullott be, 73-66-nál Konakov mester kért időt. Jól tette, mert Perl 2+1 pontjával újra 10 volt közötte, 76-66. Rudner triiplája esett be, aztán Szili is megmutatta, hogy tud ilyet, még a végén Zozó újra bedobta a büntetőket, 82-69-re győztünk.

Szép volt, fiúk, kiválóan hangoltunk a BL-nyitányra.

A mieink legközelebb már a Bajnokok Ligája sorozatban lépnek pályára, szerdán az AEK Athen csapatát fogadjuk az Arena Savariában.