2020.11.02 (Hétfő), 08:00

A Merkantil Bank Liga 14. fordulójában vasárnap a Szombathelyi Haladás 5-0-ra legyőzte a Békéscsabát.

Szombathelyi Haladás-Békéscsaba 1912 Előre 5-0 (2-0). - Szombathely, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Barna.

Haladás: Verpecz – Mocsi, Devecseri, Németh Milán – Csilus, Kiss B., Holdampf, Debreceni – Medgyes, Rácz, Horváth O. Edző: Mátyus János.

Békéscsaba: Czinanó – Csicsely, Zelik, Tóth B., Bónus – Sipaki, Fazekas, Pilán, Hodonicki – Horváth P., Pantovic. Edző: Preisinger Sándor.

A vendégek mindössze egy mezőnycserével és egy cserekapussal érkeztek a mérkőzésre, igaz, a szombathelyieknél is akadtak hiányzók. A korábban sérült Bosnjak Predrag viszont már a cserepadon foglalt helyet.

Ahogy az várható volt, a vasiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, a fiatalokkal felálló vendégek védekezésre rendezkedtek be. Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre egyik kapu előtt sem adódott komolyabb helyzet.

14. perc: Mocsi jobb oldali beadását Horváth Olivér 10 méterről, nagy helyzetből fölé lőtte.

17. perc: Medgyes 19 méterről, középről eleresztett lövése centikkel suhant el a felső léc felett

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! 21. perc: Rácz jobb oldali beadását Medgyes gyönyörű mozdulattal, félfordulattal 12 méterről a jobb sarokba lőtte (1-0).

24. perc: Holdampf 14 méterről, jobbal alig lőtt a léc fölé.

34. perc: Horváth Olivér 24 méterről, kissé jobbról, a jobb sarok felé tartó lövését védte bravúrral Czinanó.

36. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Csilus tette le a labdát Kiss Bencének, a középpályás középről, 19 méterről kilőtte a jobb sarkot (2-0).

45. perc: Horváth Péter közeli fejesét védte bravúrral Verpecz, majd fél perc múlva Bónus lövését hárította.

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, Mátyus János cserélt a szünetben, Németh Márió lépett pályára Kiss Bence helyett.

48. perc: Csicsely kapott sárga lapot

GÓÓÓÓÓÓL!!! 54. perc: Rácz passzolt Németh Milánhoz, a védő bal oldali beadását Horváth Péter öt méterről a saját kapujába vágta - öngól (3-0).

58. perc: Kettőscsere a Haladásban, Csilus helyett Schuszter és Medgyes helyett Tóth Barna állt be

61. perc: Németh Márió 19 méteres szabadrúgása a sorfalról a felső lécre, onnan szögletre pattant.

62. perc: Csere a Békéscsabában, Tóth Bence helyett Kasik állt be

GÓÓÓÓÓÓÓÓL! 69. perc: Egy kipattanó labda Rácz elé került, a támadó 15 méterről kilőtte a bal sarkot (4-0).

GÓÓÓÓÓÓL!78. perc: Tóth Barnát buktatták a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett a bal sarokba helyezte (5-0).

1136 a hivatalos nézőszám

74. perc: Csere a Haliban, Ráczot Kállai váltotta

83. perc: Kállai jobbról, 20 méterről a felső kapufát találta el