Sport

Hírek

Hírek

2017.10.16 (Hétfő), 08:00

Csapatunk tovább őrzi a hazai várat, miután ma este az aktuális tabella 10. helyén álló MAFC csapatát vertük magabiztosan.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MAFC 96–61 (28–22, 27–13, 21–9, 20–17)
Szombathely, Aréna Savaria, 2500 néző
V.: Frányó P., Boros T., Hervay T. (Szabadvári J.)

Falco: Govens 17/6, Norfleet 13/3, Perl 17/6, Borisov 14/9, Tóth N. 2. Csere: Zsigeranovics 10, Pustahvar 6, Kucsora -, Hódi 6/6, Kovács B. 2, Dancsecs 9/9.

MAFC: Hot 3/3, Misek 2, Lakits -, Davis 20, Cvetkovics 9/3. Csere: Fodor 6, Neighbour 15, Debreceni 6, Szanyi -.

Kipontozódott: Hot (38. perc).

Szép volt, fiúk! Perl és Govens 17-17, Borisov 14 pontos lett.

4, negyed: az utolsó 10 percet mindkét csapat hamar le akarja tudni, alig van játékmegszakítás, Pustahvar pontjai után már 80-46. A negyed közepén egy Dancsecs-trpla után 83-52 az állás. Ezekben a percekben a Kovács B. - Dancsecs, Kucsora, Pustahvar, Hódi ötös dobta a pontokat. Hódi-tripla is megörvendeztei a nézőket. A vége örömjáték, Dancsecs harmadik triplája után 96-61 állt az eredményjelzőn!

3. negyed: a játékrész triplákkal indul, a miénket Borisov hintette, 58-38.  Ezek az ő percei, a dupla után még büntetőzhet is, 63-38. Miközben Zigeranovic dobja a duplákat, pályára lépe az egykori MAFC-játékos, Kucsora Csaba is. Az ellenfél mestere 65-38-nál kér időt. Nem sokat ért, a frissen beálló Hódi Patrik is beszórja a triplát, már 30 felett a különbség, de Govens sem marad el tőle, vagy 8 méterről dob közönségszórakoztató hármast, 73-39. Norfleet is tudja a triplát, 76-44 a részeredmény.

Szünet.

2. negyed: a MAFC tapad ránk, de Perl tarthatatlan, 2 perc után 34-27. Közben Ivan is betalál akcióból, majd egy végletekig kijátszott akció után Govens-tripla, 39-27. Govens is szépen termel, már 12 pontnál jár, miközben az eredmény 42-29-re változott.  negyed közepén Tóth Norbi szerzett egy csodálatos lepattanót, majd Pustahvar-duplával már 46-29. A negyed végén Davis zsákolt, amire Borisov triplával, Tóth Norbi pedig duplával felelt, 51-35. A végén még büntetőkből is btalált Govens, ezzel 55-35. Perl 17 pontnál jár, Govens pedig 12-nél.

1. negyed: a vendégeké a labda és az első kosár is, Davis-tempó. Nagyon bekezdett a MAFC, de Perl is szépen dobja a triplát 3-6. Govens büntetőkkel szépítünk, 5-8. A mieink 10-10-nél érték utol jól startoló fővárosiakat. Aztán fej-fej mellett, majd Govens-triplával már 19-17. A negyed vége is a miénk, Perl szenzációsan játszik, 10 perc alatt 14 pontot szerzett, 28-22 az állás.

A mieink a Norfleet - Govens, Perl, Borisov, Tóth N. összeállításban lépnek pályára.