2021.02.04 (Csütörtök), 08:00

A sárga mez ezúttal is szerencsét hozott, a végig szoros, küzdelmes meccs hajráját magabiztosan hoztuk.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68-77 (21-15, 14-18, 17-21, 16-23)
Bajnokság, 2. forduló
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
V.: Földházi T., Praksch P., Goda L. (Dr. Gincsai J.)

ASE: Capers 12/6, Shepard 4, Valerio-Bodon 10/6, Eilingsfeld 12/6, Jackson 15/6. Csere: Paige 9/3, Lóránt P. 2, Gulyás 2, Kovács Á. 2, Kis R. -.

Falco: Váradi 9/3, Doktor -, Benke 12/6, Bruinsma 13/3, Keller Á. 16. Csere: Barac 14/6, Perl 8, Kovács B. 4, Lake 1, Dancsecs -.

Az 1. negyedben, a feldobást követően a házigazda vezethette az első támadást, de sem a paksiak, sem a mieink nem találtak gyűrűbe az 1. percben. Aztán Capers triplájával, majd Jackson büntetőivel 5-0 állt a táblán. Eilingsfeld zsákolása után Váradi triplája jelentette első pontjainkat, 7-3. Beni könnyű ziccere is sikeres volt, Bruinsma büntetőit Valerio B. kosara követte, 9-6. A játékrész közepén Valerio B. is zsákolt, majd Paige pontjai után, 14-6-nál Gasper Okorn időt kért. Mesteri akciónk végén Bruinsma közeli tempója jelentett pontokat, 14-8. A paksiak sportszerűtlen szabálytalansága után csak 1 pöntot tudtunk szerezni. Eilingsfeld után Keller is betalált, 16-11. Hiába, mert Valerio B. újra triplát szórt, erre Perl válaszolt, 19-13. Nagyon álmosan játszottunk ezekben a percekben, Zozó büntetői után 21-15 állt az eredményjelzőn. .

A 2. negyedben másfél perc kellett az első pontunkhoz, erre Gulyás kosara volt a válasz, 23-16.  A 4. percben tudtuk az első mezőnykosarunkat dobni, Bruinsma volt eredményes, 25-19. A játékrész közepén Benke dobhatott 3 büntetőt, sikeres volt valamennyi, 27-22. A másik oldalon Capers is jól büntetőzött, a palánk alatt pedig Eilingsfelddel vívott nagy csatát Keller. Nagyon pontatlanul dobtunk és a lepattanózásban sem voltunk aktívak ezekben a momentumokban, majd Váradi szépített és 31-26-nál Dzunics is időt kért. A paksi mester után, a szünet előtt 2 perccel Okorn mester is megszakította a játékot. Az utolsó percben mindkét csapat megrázta magát, előbb Kovács Benedek zsákolt, majd Benke Szilárd triplát szórt. Miután újra eredménytelenül zárta támadását az ASE Paks, Kovács B. közelről is betalált, ezzel visszavettük a vezetést pár másodpercre, de a dudaszó pillanatában Valerio B. újabb triplája azt jelentette, hogy 35-33-mal vonulhattunk szünetre.

A 3. negyedet Keller közelijével kezdtük, erre Jackson válaszolt, 37-35. Ezután Ákos a büntetővonalról is eredményes volt, Eilingsfeld pedig triplával jelentkezett, 40-37. Shepard zsákolására nem tudtunk válaszolni, Gasper Okorn időt is kért, 42-37. A mieink sportszerűtlen hibája után 1+3 pontot szerzett a házigazda, 46-37. Bruinsma duplája esett be közelről, majd zsákolt is egyet Evan, 46-41. Keller két közelije után még jobban felkapaszkodtunk, 46-45-nél Dzunics kért időt. Kovács Ákos ziccere után Bruinsma támadta jól a gyűrűt. Barac közelijét követően visszavettük a vezetést, 48-49. Paige után újra Barac kettese jött, de erre is feleltek a hazaiak, 52-51. Az utolsó percben egy triplát is bedobott Barac, 52-54.

A 4. negyed elején Váradi süllyesztett el egy kosarat, majd Jackson-tripla után 55-56 volt az állás. Barac jól dobott ezekben a percekben, Jackson pedig a triplákban erősített, 58-58. Paige is triplát dobott, jött is a time-out, 61-58.  Barac triplája nagyon kellett, majd Benke 2+1 pontja után újra mi vezettünk, 63-64. A játékrész közepén a már hagyományos Perl-féle feltámadás jött, egymás után két közeli dupla érkezett Zozótól, 63-68. Paige mezőnykosara után megint Barac dobta át ellenfelét, 65-70. Keller ,,begyömöszölt" kosara után, 65-72-nél Dzunics hívta magához az övéit. Capers triplája után mindkét csapat sokat hibázott, de a leválás utáni Keller zsákolás már 68-74-et jelentett alig 2 perccel a végső dudaszó előtt. Az utolsó percet lepörgettük, Benke pedig egy látványos triplával búcsúztatta az ASE Paks hazai veretlenségét, 68-77.

Fotó: Tumbász Hédi

forrás: falcokc.com