Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 81–83
V.: Papp P., Benczur T., Tözsér D. (Faidt M.)

Falco: Govens 26/3, Perl 6, Norfleet 9/3, Borisov 25/15, Taylor 8. Csere: Pustahvar 7, Tóth N. -, Durázi -, Kovács B. -.
Szolnok: Perry 20/6, Vojvoda 6, Ford 11/3, Milosevics 14/6, Andric 12/3. Csere: Tóth Á. 4, Browning 12/3, Kovács P. 4.
Kipontozódott: Andric (36. perc).

Összefoglaló
Az 1. negyedben a feldobás után az Olajé lett a labda, az első kosár pedig Andric révén az övék, de Borisov is betalál kintről, 3-3. Újabb kosárváltás, majd Govens duplája után először vezetett a Falco, 7-5. Borisov büntetőkből is eredményes volt, de Milosevic is triplát dobott, 9-10. Újabb Govens dupla, majd Ford-tripla után Perl büntetői jöttek, 14-13. Egy remek támadás végén Taylor duplájának örülhetett a hazai publikum, majd Govens büntetői ültek, 2 perccel a vége előtt már 18-13 volt a sárga-feketéknek! Norfleet-tripla után óriási hangrobbanás, 21-15. Browning szépít, de Norfleet 2 pontosa után 23-17. Az utolsó minutumban Milosevic és Kovács P. is szépített, de Pustahvar beküzdött egy 2+1 pontosat, így 26-21 volt az állás!
A 2. játékrész elején mindkét csapat kintről próbálkozott, de hiába, nem ültek a dobások. Nehezen indult a pontgyártás, majd Taylor-dupla és Perry-pontok, a 14. percben 30-29-nél időt kért Srecko Sekulovic. Hullámvölgybe került a Falco, Ford-zsákolás után 30-31-re átvették a vezetést is. Govens büntetőkből szerezte vissza az előnyt, 32-31. Borisov-tripla után, 35-33-nál időt kértek a szolnokiak is. Browning büntetője után Borisov-tripla, 38-36. Govens közelije után a két Tóth-center ugrott össze, személyi hiba mindkettőnek. Borisov nagyon jól játszott, triplái révén már 19 pontos! A szünet előtt 22 másodperccel újra időt kért az Olaj, 45-40.
A 3. negyedben az Olaj nagyon bekezdett, Perry 5 pontjával és Andric duplájával ott az előny, 45-47. Pustahvar-dupla, majd a büntetők is ülnek, 49-47. Andric pontjai, aztán Perry még jobban magához tért, már 11 pontos. Borisov csak egyszer talált be a büntikből, majd Vojvoda-dupla, a 25. percben Borisov és Govens pontjai után 54-53. Browning-tripla, majd Vojvoda-dupla, 54-58. Ezután Perl Zoltán szépített, majd Govens és Browning volt újra eredményes, 59-60. Az utolsó másodpercekben Govens-pontok, marad a minimális vezetés, 61-60.
A 4. negyedben: Milosevic-pontokkal indul a negyed, majd Norfleet-dupla, 63-62. Kovács P. dupla, majd Norfleet-pontok, 65-64. Andric bedobott egy büntetőt, ezzel egál, majd Taylor küzdött be 2 pontot, 67-65. Tóth, majd Govens pontok, 69-67, már csak 5 perc, de ezután minden szabálytalanság után dobhatott az Olaj. Milosevic-pontok, 69-69. 2 perccel a vége előtt izzik az Aréna, hol a Falco, hol az Olaj állt jobban, Govens megbízható, de Perry is 73-74. Borisov-tripla, de Pperry megint, 76-76. Szolnoki büntetők, majd Govens pontok, 81-80, amikor már csak 1,8 másodperc volt hátra. Hihetetlen, de Perrynek ennyi is elég volt, triplát talált, 81-83. Nagyon sok minden történt abban a bizonyos 1,8 másodpercben, olyan mintha ne mindult volna el időben az óra?! Bajnok az Olaj, a Falco ezüstérmes!

Srecko Sekulovic: – Elismerésem a Szolnoknak és saját csapatomnak is. Fantasztikus szezonunk volt, azt gondolom, ha túljutunk a csalódáson, akkor örülni is tudunk majd a két ezüstéremnek. Szerencséje is volt ezen a meccsen az Olajnak, de az egész idényben mutatott teljesítménye alapján megérdemelten győzött.
Dragan Aleksic: – Ahogy az idény során végig, most is csapatként küzdöttünk és akkor sem adtuk fel, amikor már reménytelen helyzetben voltunk. Kellett némi szerencse ehhez a győzelemhez, de azt hiszem, összességében megdolgoztunk a két aranyért.

Forrás: nso.hu