2019.06.03 (Hétfő), 08:00

Jó és eredményes játékunkkal kiváló szórakozást nyújtottunk az Aréna Savariában szombat este!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 78–65 (18–15, 29–15, 16–20, 14–15)
Elődöntő, 1. mérkőzés

Szombathely, Aréna Savaria, 2850 néző
V.: Kapitány G., Győrffy P. A., Frányó P. (dr. Páli K.)

Falco: Govens 13, Curry 5/3, Váradi 14/3, Bruinsma 8, Reddic 10. Csere: Perl 16/3, Balmazovics 7/3, Tóth N. 5, Bíró -, Hódi -.
Szolnok: Airington 7, Rudner 6/3, Vojvoda 16/9, N. Milosevic 13, Tóth Á. 9. Csere: Malesevics 10/3, Taiwo 4, Frank -.

Összefoglaló:
A vendégek centere, Andric hiányzott, a sérülése miatt el sem utazott Szombathelyre, így három légióssal állt fel a bajnok az első elődöntőn, ahol mintegy harminc vendég szurkoló érkezett a 2800 főnyi hazaival szemben, remek volt a hangulat.

Az 1. negyedben, a feldobás után a vendégeké lett a labda, Tóth Á. szerezte az első pontokat, csak 3 perc után jegyezhettük fel az első pontjainkat. Szombathelyen tehát a tartalékos Szolnok kezdett jobban, de 11–6-ra már mi vezettünk. Vojvodát nagyon megfogta Curry, semmi nem ment be neki, közben Govens Darrin pontjaival kezdtünk ellépni, 19-15-re miénk lett a játékrész.

A 2. negyed elején Perl Zoltán két percen belül több hibátlan középtávolit is dobott, majd alulról felpörgetett ziccert varázsolt a gyűrűbe, végül bevágott egy hárompontost, 29-17-et mutatott ekkor az eredményjelző, Zozó neve mellett pedig már 12 pont állt. Előnyünk hamarosan 15 pontra hízott, és bár a második félidőben egyszer visszakapaszkodott tízen belülre a Szolnok, valójában nem volt kérdés, melyik csapat kezdi győzelemmel a párharcot. Balmazovic, Reddic és Váradi is dobta a pontokat, így ez a negyed nagyon simán lett a miénk, 48-30.

A 3. negyedben hiába volt tartalékos az Olaj, Aleksic játékosai bajnokhoz méltóan küzdöttek, rákapcsoltak, a tetemes hátrány ellenére sem adták fel. Sőt, mivel mi nagyon gyengén dobtunk a negyed felénél mindössze 6 pont állt a nevünk mellett, könnyelműsködtünk, a vissza is jött tízre a vendég csapat, 54-44-nél azonnal időt kért Okorn. Curry pontjai jókor jöttek, közben Reddic, Váradi és Curry, illetve Vojvoda és Taiwo is négy faultnál járt, sőt utóbbi ki is szállt. 64-50-ről indult a záró játékrész.

A 4. negyedben Govens köszönt be egy gyorsindítás után, egy darabig még izgalmas volt, de aztán a harminckettedik percben Balmazovics zsákolásával végérvényesen eldőlt, 70-50-nél Alekszics újra felmutatta a T-betűt. A végén még próbált kozmetikázni az eredményen az Olaj, 74-65-nél 10-en belülre is jöttek, de az egyenlítésre már nem volt esélyük. Teljesen megérdemelten nyertünk, a legeredményesebb játékos Perl és Vojvoda volt 16-16 ponttal. 1-0-ra vezetünk a párharcban. Folytatás kedd este az M4 Sport kamerái előtt, de már Szolnokon.

forrás: falcokc.com