2021.05.17 (Hétfő), 08:00

A bajnoki döntő első meccsén hihetetlen izgalmak után kaptunk ki.

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-77 (27-19, 10-16, 24-21, 19-21)
Rájátszás, döntő, 1. mérkőzés
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Benczur T., Praksch P., Győrffy P. (Várhalmi Zs.)

Szolnok: Warner 14/6, Badzim 18/12, Kovács 4, Subotic 4, Cakarun 18. Cserék: Pongó 10/6, Gibson 7/3, Zsíros -, Rudner -, Juhos -, Taiwo 2.

Falco: Váradi 11/3, Benke 17/9, Bruinsma 8, Barac 2, Keller 6. Cserék: Anderson 6/6, Perl 27.

Az 1. negyed nem a mi szájunk íze szerint kezdődött, Kovács P. és Cakarun is gyorsan kosarat szerzett, amit Benke Szilárd hasonlóan két nagy sebességű találata egalizált, 4-4. Ezután Badzim triplája, majd Cakarun egyik büntetője ért célba, Keller Ákos szépített, 8-6. Szili büntetőből hozta közelebb a mieinket, majd megint Badzim hármasa érkezett, 11-7. Újabb kosárváltás után, a negyed közepén 13-9 állt a táblán. Nagy volt a rohanás ezekben a percekben, Warner után sajnos Cakarun is betalált , 17-9. Cseréltünk, Anderson és Perl érkezett, Bruinsma pedig szépített, 17-11. Ezt követően Gibson triplája is precíz volt, Zozó pedig a büntetőket értékesítette, 20-13. Pongó kintről, Zozó pedig közelről talált be, 23-15. Válogatott védőnk, Perrl Zoltán vitte ezekben a percekben a hátán a csapatot, 25-19. Az utolsó percben Cakarun közelije is bement, 27-19.

A 2. negyedet Anderson, majd Váradi hármasa nyitotta, 27-25. Potocnik mester azonnal időt kért, hiszen a 10 pontos előnyük szinte teljesen elolvadt. Hiába, Anderson óriási triplája után már mi vezettünk, 27-28. Beni labdát szerzett, Zozó pedig kihasználta a ziccert, az Olaj csak a játékrész 4. percében szerezte első pontjait, 29-30. A negyed derekán percekig 30-30 állt a táblán, majd a mi vezetőedzőnk, Gasper Okorn szakította meg a játékot. Taiwo közelijét Warner távolija követte, 35-30. Nagyon hullámzó a meccs, Zozó megint büntetőkből szépített, 35-32. Subotic pontjait újra Zozó büntetői követték, 37-34. A félidő utolsó percében Bruinsma ellen is szabálytalankodtak a hazaiak. A büntetők előtt Gasper Potocnik kért időt, Evan pedig kettőből egyet értékesített, és mivel az utolsó szolnoki támadás végén már nem esett kosár, így 37-35 maradt az eredmény.

A 3. negyed Zozó középtávolijával indult, majd Warner is betalált, 39-37. Ezután Pongó triplája volt sikeres, Bruinsma pedig bedobott egy büntetőt, 42-38. Evan ziccere jött jókor, majd Zozó is végigvitt egy támadást, 42-42. Újabb labdaszerzésünk után Beni indította Zozót, naná, hogy ziccer lett a vége, vezettünk, 42-44. Potocnik azonnal megállította a játékot. Hiába, Beni is betalált, 42-46. Warner dobott nagyon távolról egy kosarat, 45-46. A játékrész közepén Szili dobott be egy büntetőt, Badzim pedig egy közelit, 47-47. Keller Ákos közelijére Badzim távolról felelt egymás után kétszer is, 53-49. Aztán Szili kihagyta a ziccert, de Beni jókor segített be, 53-51. Szili 3 pontosával újra átvettük a vezetést, 53-54. Gibson 2 pontja következett, majd Barac ziccerből volt eredményes, 58-56. Az utolsó percben Anderson hibázott, Warner pedig kihasználta, 61-56.

A 4. negyedben Beni és Warner talált be az 1. percben, 63-58. A következő támadásból Szili szenzációs triplája esett be, majd Cakarun közelije volt eredményes, 65-61. Benke duplájára Badzim felelt, 67-63. Szili kiváló dobóformában volt, a hármassal már 67-66. Gibson és Kovács P. is közelről növelte a hazaiak előnyét, 71-66. Az utolsó negyed derekán Okorn mester kért időt, Zozó ls Evan pedig egy-egy gyors támadás utáni ziccerrel hozta közelebb a mieinket, 71-70. Ekkor Potocnik kért újra időt. A meccs vége előtt 3 perccel Beni megszerezte a vezetést, 71-72. Subotic a dudaszó előtt 2 perccel büntetőzhetett, 73-72. Badzim büntetői után már csak 1 perc volt hátra, 75-72. Ezután Zozó is a büntetővonalra állhatott, sajnos most egyet kihagyott, 75-73. Aztán Badzim mesteri asszisztja után Cakarun ziccert dobhatott, 77-73-nál jött Okorn mester időkérése. Zozó újabb ziccere után 77-75, majd az Olaj labdavesztése után megint Zozó masírozott végig, 77-77. A végső dudaszó előtt 1 másodperccel Potocnik még egyszer magához hívta az övéit. Ezután Benkét lehet, hogy szabálytalanul zárták ki és hihetetlen módon, de Badzim behajította a hármast, 80-77. Videóztak a játékvezetők, aztán megadták a hármast.

Az Olaj 1-0-ra vezet a döntő párharcban. Folytatás kedd este, az Arena Savariában.

A finálé második csatáját május 18-án (kedden), 20.15-től rendezzük meg.

forrás: falcokc.com