2017.03.13 (Hétfő), 08:00

Az élvonal 22. fordulója igazi szomszédvári rangadóval ért véget, dobgós helyen álló csapatunk ezúttal az örök rivális, jelenleg az ötödik helyezett ZTE csapatát verte el.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 86–73 (26–21, 20–19, 22–14, 17–19)
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Földházi T., Farkas G., Vida B. (dr. Vári K.)

Falco: Medford 2, GOVENS 33/21, VÁRADI 20/12, Pustahvar 8/6, Zsigeranovics 6. Csere: TÓTH N. 7, Barham 3/3, Kovács P. 5/3, Bognár 2.

ZTE: UBILLA 11/3, NORFLEET 21/15, BENKE 17/3, Szabó Zs. 7/3, Drungilas 5. Csere: Wright 3, Mohácsi 9/6, Kis -.

Szép volt, fiúk!

4. negyed: az utolsó 10 percet 3 pontossal nyitotta a ZTE, és kezdenek zárkózni, 71-62, Sekulovic mester azonnal időt kért. 3 perccel a vége előtt 74-64. Már csak 2 perc van hátra, amikor újra 10 ponttal megyünk, 77-67. Parádé a vége is, 86-73-as győzelem!

3. negyed: a ZTE kzedett jobban, de nagyon hamar kapcsoltunk és 56-46-nál már időt kértek a vendégek. Felváltva esnek a kosarak, kiváló a hangulat, még most is érdemes kilátogatni, forr az aréna, 62-51 ide! Az utolsó pillanatok megint a miénk voltak, 68-54.

Szünet.

2. negyed: ez a negyed is ott folytatódik, ahol az első abbamaradt, dobópárbaj, hol több, hol kevesebb sikerrel. Jól mennek a dobások, már 31-23. Aztán kicsit megtorpantunk, zárkózik a ZTE, 34-28. A negyedból még 3'56" hátravan, amikor elmozdult a palánk. Technikai szünet. Folytatódik, és mindenki szombathelyi! 43-35. A végén sokat hibáztunk, de az a negyed is a miénk, 46-40!!!

1. negyed: a vendégeké a feldobott labda, az első pontokat aztán Zigeranovic szerzi, majd jön a tripla-eső, inne-onnan potyognak a 3 pontosok, 21-16. A negyed vége a is a miénk, 26-21.

A hazaiak kezdője: Medford - Govens, Váradi, Pustahvar, Tóth N.

A tét a hibátlan hazai sorozat folytatása. A meccs előtti Tóth Norbert-féle várakozásról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A mieink kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács Péter sérült.