Sport

Hírek

Hírek

2017.10.18 (Szerda), 08:00

Az OTP Bank Liga 10. fordulójából pótolt Vasas-Haladás találkozón a piros-kékek 1-0-ra nyertek csapatunk ellen.

VASAS FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-0 (1-0)

Budapest, Szusza Ferenc-stadion, 1000 néző, vezette: Szőts

Vasas: Kamenar – Burmeister, Benes,  James  – Vogyicska, Vida, Berecz, Hangya – Kulcsár, Gaál, Remili.
Haladás: Király – Polgár, Wils, Devecseri, Németh Milán – Kiss B., Tóth M. – Mészáros, Kovács, Kiss T. – Williams.

A Szombathelyi Haladásban Bosnjak Predrag combizomhúzódás, Myke Bouard Ramos pedig vírusos mandulagyulladás miatt nem léphetett pályára. Utóbbit már Budapestről kellett hazafuvarozni, előbbi el sem utazott hétfőn a csapattal.

A vendégek fehér felsőben, fekete nadrágban, fehér sportszárban, a hazaiak kék felsőben, kék nadrágban és piros sportszárban játszik.

A Hali kezdte a játékot.

3. perc: Gaál tette vissza a labdát Vidának, aki 19 méterről jócskán a bal felső sarok mellé lőtt

Hét perc ment el a mérkőzésből, óvatoskodnak a felek, egyelőre jobbára a mezőnyben folyik a játék.

11. perc: Williams kapott labdát a jobb oldalon, átívelt a másik oldalra, Kovács pedig 11 méterről, egy védővel a nyakán a léc fölé-mellé lőtt

13. perc: Williams 21 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgását védte Kamenar. Aztán Mészáros elé került a labda, éles szögből, jobbról leadott lövését ütötte ki a kapus

14. perc: Berecz kapott sárga lapot reklamálásért

Egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt kiharcolni, hol az egyik, hol a másik kapu előtt bukkantak fel a csapatok. Az együttesek még csak-csak felépítették támadásaikat, ám a tizenhatos környékére érve elfogyott a tudományuk.

28. perc: 1-0. Gaál-Remili-Gaál kényszerítőzés után a volt Haladás-csatár a bal oldalon betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről a bal sarokba helyezett (1-0).

30. perc: Williams 22 méterről, középről alig lőtt a bal felső sarok mellé

33. perc: Vida kapott sárga lapot

35. perc: Mészáros iramodott meg középen, majd 23 méterről kapura tüzelt, Kamenar szögletre tolta a bal sarokba igyekvő labdát

40. perc: Ez majdnem! Mészáros 22 méteres szabadrúgása centikkel suhant el a felső léc felett

43. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

57. perc: Csere a Vasasban, Kulcsár helyett Ádám állt be

59. perc: Csere a Haladásban is, Kovács helyett Rácz érkezett

66. perc: Ismét Haladás-csere, Williams le, Halmosi be

68. perc: Mészáros 22 méterről a léc fölé lőtt

70. perc: Mészáros kapott labdát a jobb oldalon, teljesen egyedül húzott kapura, ám a partjelző lest jelzett. Nem vol az!

82. perc: Gaál kapott sárga lapot

84. perc: Medgyes kapott sárga lapot

85. perc: Rácztól Medgyes kapott pazar kiugratást a tizenhatoson belül a bal oldalon, óriási helyzetből 13 méterről kapura lőtt, de Kamenar lábbal, bravúrral védett.

88. perc: Gaál egyedül tört kapura, de 13 méteres lövését Király bravúrral védte