2021.08.03 (Kedd), 08:00

Győzelemmel kezdte a bajnokságot a Szombathelyi Haladás. A vasiak 1-0-ra nyertek Pécsett.

Pécsi MFC-Szombathelyi Haladás 0-1 (0-1). - Pécs, 1500 néző, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette:
Oláh.
Pécs: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L., Katona – Ivanovic (Kövesdi, 14.), Futó, Bartha (Hursán, 63.),
Hegedűs M. (Marques-Airosa, 46.) – Geiger (Svedyuk, 46.), Bíró (Tihanyi, 66.). Edző: Németh Antal.
Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Szekér, Holdampf, Kiss B., Doktorics (Csilus,
58.) – Délczeg (Romic, 79.), Tóth Milán (Horváth R., 71.). Edző: Németh Szabolcs.
Gólszerző: Tóth Milán (45+2).
Sárga lap: Futó (25.), Csilus (70.), Holdampf (80.).
15. perc: Fél percen belül két gólt szerezhetett volna a Haladás. Előbb Tóth Milán lőtt 15 méterről,
ziccerből, középről, de Helesfay nagyot védett. Majd Délczeg szinte ugyanott került helyzetbe,
lövését a pécsi kapus bravúrral védett.
30. perc: Bosnjak passzát Délczeg lőtte kapura 19 méterről, de a labda elkerülte a jobb sarkot.
45+2. perc: Kiss indította a jobb oldalon Délczeget, a csatár beadását a hosszún érkező Tóth Milán hat
méterről, kapásból a jobb sarokba helyezte (0-1).

90. perc: Marques-Airosa 14 méteres lövését védte bravúrral Rózsa.

Pécsi helyzettel kezdődött a mérkőzés, Ivanovic tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, 11 méterről leadott lövését Rózsa védte. Változatos játékkal teltek az első percek, mindkét együttes bátran futballozott. Aztán fölénybe került a Haladás és negyedórányi játékot követően egy támadás alatt két gólt is szerezhetett volna – nagy ziccereket hibáztak a vasiak. Majd Doktorics emelt keresztbe az üres kapu előtt, ám belül senki sem érkezett. A zöld-fehérek jobban futballozták ellenfelüknél, gyors és veszélyes támadásokat vezettek, a pécsiek erejéből csak néhány kontrára
futotta. A játék a hazaiak térfelén folyt. Már-már úgy tűnt, kihúzza az első félidőt a Pécs, amikor egy szép támadás után Tóth Milán megszerezte a vezetést a Haladásnak.

Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, a pécsiek valamivel feljebb tolták állásaikat. A vasi ellencsapások viszont veszélyesek voltak, a hazaiak gyakran csak szabálytalanságok árán tudták megállítani a támadásokat. A hazaiak
mestere nem is lehetett elégedett, a félidő derekára már mind az öt cseréjét kihasználta. A pécsiek meddő mezőnyfölényben futballoztak, a vendégek stabilan védekeztek. A hajrában Délczeg megsérült, helyére egy védő, Romic állt be. A szombathelyiek stabilan, fegyelmezetten, önfeláldozóan játszottak, így a pécsiek hibába nyomták meg az utolsó perceket, a vasiak megőrizték előnyüket.

A Haladás többet tett a győzelemért, veszélyesebben, jobban futballozott, megérdemelten nyert.

forrás: haladas.hu