A Merkantil Bank Liga NB II. 37. fordulójában csapatunk 4-3-ra legyőzte a Budaörsöt.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAÖRSI SC 4-3 (2-1)

Szombathely, Haladás Stadion. Vezette: Ducsai József (Kovács II. Gábor, Mohos Milán).

Haladás: Verpecz - Schimmer, Mocsi, Németh Milán, Debreceni - Kállai, Csilus, Holdmapf, Jancsó - Medgyes, Dragóner. Vezetőedző: Mátyus János.

Budaörs: Szabó B. - Sajbán Fényes, Kékesi - Zsidai, Pethő, Petneházi, Molnár T., Molnár Cs. - Pethő, Vágó. Vezetőedző: Márkus Tibor.

3. perc: Medgyes jobb oldali beadását Dragóner a jobb oldahálóba fejelte.

Tíz perc telt el a meccsből, a szombathelyiek kezdeményeznek többet, a budaörsi térfélen pattog a labda.

11. perc: Egy vasi ellentámadás végén Dragóner húzott el a jobb szélen, bent egyedül Medgyes érkezett, de Dragóner beadását Kékesi az utolsó pillanatban lekapcsolta.

12. perc: Csllus bal oldali beadása Medgyes elé pattant, aki szép mozdulattal 15 méterről kapura lőtt, a léc alá tartó labdát Szabó brvavúrral a léc fölé tolta.

15. perc: Németh Milán kapott sárga lapot.

19. perc: GÓÓÓL! Jancsó futott el a jobb oldalon, az alapvonalról középre adott labdáját Medgyes öt méterről a kapu közepébe vágta (1-0).

22. perc: Jobb oldali támadás végén Dragóner 14 méterről alig lőtt fölé.

A gól óta nem változott a játék képe, a Haladás uralja a játékot és támad, a Budaörs védekezik.

29. perc: GÓÓÓL! Dragóner indult meg lendületesen középen, Medgyeshez passzolt, a támadó balról befelé vezette a labdát, majd 17 méterről kilőtte a bal sarkot (2-0).

38. perc: Petneházi 24 méteres lövése a bal kapufáról kivágódott, a kipattanót az üresen érkező Molnár Tibor öt méterről a kapu közepébe helyezte (2-1).

Vége az első félidőnek, a szünetben 2-1-re vezet a Haladás.

Megkezdődött a második félidő. A Haladásban Dragóner helyett Tóth Milán, Jancsó helyett Kiss Bence érkezett, míg a vendégeknél Czár helyett Gyurácz és Kékesi helyett Pintér állt be.

56. perc: GÓÓÓÓL! Medgyes tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, ahol Szabó elhúzta a lábát - tizenegyes! A büntetőt Medgyes a jobb sarokba lőtte (3-1).

62. perc: GÓÓÓL! Tóth Milánt buktatták a tizenhatoson belül - újabb büntető. A tizenegyest a sértett Tóth Milán a jobb sarokba helyezte (4-1)

64. perc: GÓÓL! Pethő kapott labdát a jobb oldalon, majd 14 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (4-2). Csilus Tamás kapott sárga lapot, még a gól előtti szabálytalanságáért.

67. perc: Óriási Verpecz-védés. A kapus Pethő 10 méteres lövését hárította bravúrral.

70. perc: Szombathelyi cserék, Kállai helyett Tóth Dávid és Debreceni helyett Doktorics érkezett.

77. perc: Pethő 22 méteres lövését tolta ujjheggyel a léc fölé Verpecz.

81. perc: Molnár Tibor ívelt jobbról a hosszú oldalra, az érkező Zsidai pedig bevetődve a bal sarokba fejelt (4-3).

82. perc: Szombathelyi csere, Medgyes helyett Rácz állt be

Négy perc a hosszabbítás.

Vége a gólgazdag mérkőzésnek, amelyet a Haladás egy találattal, 4-3-ra megnyert, Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

forrás: haladas.hu