A 4. negyedben átrobogtunk a vendégeken!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - DEAC 103-96 (30-26, 21-34, 23-16, 29-20)
V.: Kapitány G., Benczur T., Kovács N. (Schäffer B.)

Falco: Govens 11/3, Váradi 16, Balmazovics 8/3, Bruinsma 14/6, Reddic 16. Csere: Curry 18/6, Perl 12, Tóth N. 8.

DEAC: Dugat 17/9, Manigat 17/6, Borisov 21/9, Ivosev 16, Amigo 6. Csere: Bognár 6, Polyák 8/3, Velkey 5/3, Tóth B. -, Kozák -.

Összefoglaló:
Az 1. negyed Manigat duplájával indult, majd Reddic egyenlített, 2-2. Ivosev, majd újra Manigat dupla révén már 3-8. Aztán Váradi jött és Bruinsma, majd Balmazovic is triplát szórt, 11-10. Manigat nagyon jól dob, már 11 pontos, közben Reddic zsákolt, 15-16. Curry beállt és azonnal kosárral vétette észre magát, majd Bruinsma tripla, 26-24. Perl is bejött és 2 duplát szerzett, 30-26.

A 2. negyed Polyák triplájával startolt, majd Perl-dupla, aztán Dugat 3 pontosa érkezett, 32-31. Govens duplájára is jött a válasz, sőt Borisov tripla is behullott, így 36-39-nél időkérés történt a hazai oldalon. Hiába, Borisov nem áll le, majd Tóth Norbi szépít, 42-44. Nagyon sok a pont, Gasper Okorn 45-50-nél újra időt kért. Govens triplája nagyon kellett, de a DEAC okosan játszott, így a vendégek is éltek a játékmegszakítás lehetőségével, 51-54. Az utolsó percben 2 triplát dobtak a debreceniek, 51-60.

A 3. negyed Curry triplájával indult, majd Reddic és Váradi dupla következett, 58-60. Azonnal időt is kértek a vendégek. Váradi ziccer jött és ezáltal, 60-60. Bruinsma bepöcizte Curry kimaradt tripláját, így újra hazai előny, 64-63. Ezután, ki tudja hogyan, feltámadt a DEAC, 0-8-at rohantak, 64-71-nél jött is a hazai time-out. Govens dupla, majd Balmazovic is betalált, 70-74. Dugat pontok után Reddic büntetőzhetett, ezután Perl is kihasználta a vendégek hibáját, 74-76.

A 4. negyed elején Manigat, majd Váradi pontok jöttek, 76-78. Curry tripla is beuhllott, 81-80, újra debreceni időkérés következett. Curry dupla, majd Perl ziccer és már 85-81. Ivosev után Curry újra betalált, 89-85. Tóth Norbi kipontozódott közben, de Reddic látványosan zsákolt, 91-86. Váradi újabb ziccere után a DEAC megint időt kért, 93-86-nál még közel 4 perc volt hátra. Curry is zsákolt, majd Váradi is betalált, 97-86. A hajrában a különbség volt csak kérdéses, 103-96 lett a végeredmény.