2018.11.07 (Szerda), 08:00

Kedd este az Olaj akarata érvényesült, ezúttal sajnos a játék minden elemében felülmúltak bennünket.

Falco – Szolnok 66-83 (15-23, 17-21, 16-21, 18-18)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 66–83 (15–23, 17–21, 16–21, 18–18)
Szombathely, Aréna Savaria, 1910 néző
V.: Yilmaz (török), Fuska (szlovák), Simany (izraeli)

Falco: Norfleet -, Váradi 10/6, Bíró 2, Bruinsma 10/3, Reddic 16. Csere: Balmazovics 15/3, Curry 6, Tóth N. 7.

Szolnok: Airington 10/6, Vojvoda 15/3, Benke 10/6, Milosevics 18/3, Andric 5. Csere: Tóth Á. 5, Murphy 9/6, Rowsey 9/3, Kovács 2, Csák -.
Kipontozódott: Reddic (37. perc).

A mieink a Norfleet – Váradi, Bíró, Bruinsma, Reddic összeállításban kezdtek.
Az 1..negyedben Reddic büntetőivel nyitottunk, majd Vojvoda dupla következett. Reddic 2 perc után már 6 pontnál tartott. Váradi triplája, majd Vojvoda duplája után 11-12-nél először vezetett az Olaj. A mieink 11-14-nél időt kértek. Hiába, jobb az Olaj, 15-23 az állás.

A 2. negyedben nagyon elment az Olaj, 2 perc után újra időt kért Gasper Okorn, 15-29. Az első pontunk Balmazovic révén született büntetőből ebben a negyedben, 16-32. Kicsit feléledtünk, 23-37-nél az Olaj mestere kért időt. Balmazovic duplája után újra tízen belül vagyunk, 29-38. Az első félidő végén megint jobban összpontosított a szolnoki csapat, így 32-44 az állás.

A 3. negyedet jobban kezdtük, a játékrész közepén már csak 5 pont volt a különbség, 46-51. Aztán Arlington triplája jött, majd újra ők szereztek pontokat, 48-60-nál jött is az újabb hazai időkérés. Hiába, úgy néz ki, elment a meccs, s ezzel a továbbjutás is, 48-65.

A 4. negyed Andric pontjaival indult, majd mi is betaláltunk, Reddic zsákolt, 55-69-nél az Olaj kért játékmegszakítást. Csendesen folydogált a meccs, mindkét csapat már a negyed felétől várta a megváltást jelentő végső dudaszót. A végén felváltva estek a kosarak, a végeredmény 66-83 lett. A mieinknél Reddic 16, míg az Olajnál Milosevic 18 ponttal lett a legeredményesebb.

forrás: falcokc.com