2020.01.09 (Csütörtök), 08:00

Falco - Zaragoza 70-77 (17-19, 22-23, 16-19), 15-16)

A mieink az 1. negyedben a Váradi - Perl, Benke, Washington, Reddic összeállításban kezdtek. Az első kosár a spanyoloké volt, majd egy triplát is szórtak, amire Beni is 3 pontossal válaszolt, 3-5. A 2. perc végén Benke galizált, Benzing révén 5-9-re léptek meg a vendégek, majd Váradi és Perl is betalált közelről,11-11 a negyed derekán. Reddic pontjai után, a 7. percben először vezettünk, 13-11. Hooker váltotta ekkor Váradit. A játékrész végén Curry és Filipovity is beállt, Benke és Washington mehetett pihenni. Az utolsó percben Reddic talált be a kosárba, 17-19.

A 2. negyedben is az elsső kosarat a spanyolok neve mellé jrtuk fel, majd Filipovity triplája után ugorhattunk fel a székünkből, 20-21. Sajnos Alocén bejelntkezett, tripláival vezet a Zaragoza, Okorn mester időt kért, 21-27. Sajnos továbbra is ők ajobbak, majd Hooker pöcizte beLake labdáját, 23-31. Lake, majd Filipovity pontok után, 30-31-nél a spanyol mester is megszakította a játékot. Felállva tapol az Aréna Savaria publikuma! 32-31 után pillanatok alatt 3 kosarat dobtak vendégeink, jgyjött is az újabb Okorn-időkérés, 31-37.  Curry triplája jókor szállt be, 35-37. Az utolsó percben kiegyenlítettünk, de sajnos Curry büntetői után triplát kaptunk, 39-42.

Szünet.

A 3. negyedet is a spanyolok kezdték jobban, 3. perc után 42-48 állt a táblán. Zozó gyönyörű egyéni akciói után zárkóztunk, 46-50. Beni triplája után újra tűzbe jött csodálatos közönségünk, a negyed derekán Perl egalizált, 50-50, majd Váradi 10. pontja után már mi vezettünk, 52-50. Curry-triplája után Benzing és Brussino is dobott  1-1 távolit, 55-56. Az utolsó percben sajnos lerohantak bennünket, 55-61.

A 4. negyedet is spanyol kosár nyitotta, majd Lake zsákolt, 57-63. Brussino triplája  megint utat talált, Okorn mester újra megpróbálja összeszedni fiait, 57-66. Hooker hibátlanul dobta a büntetőket, akárcsak Szili, 61-68. Filipovity ziccere után már a spanyolok kértek időt, 63-68. Filipovity-tripla, 3 perccel a vége előtt 68-70. Zozó bünttői után 70-72, de már csupán 2 perc! Sajnos újabb triplát szórtak, az utolsó percben pedig eldugták  a labdát, 70-77-re győzött a Zaragoza. Szép volt, fiúk!

forrás: falcokc.com