2018.11.19 (Hétfő), 08:00

Szinte végig vezetve magabiztosan győztük le a listavezetőt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-Veolia 68–53 (15–12, 15–5, 21–18, 17–18)
Szombathely, Aréna Savaria, 2650 néző
V.: Papp P., Török R., Boros T. (dr. Gincsai J.)

Falco: Curry 15/9, Norfleet 5/3, Váradi 12, Balmazovics 10/6, Reddic 22. Csere: Pustahvar -, Tóth 2, Bíró 2.

PVSK: Pongó 2, Taylor 21/12, Csirics 3/3, Budimir 13/9, Kesar 2. Csere: Demeter, Simon 5/3, Horti 7.

Az 1. negyedben az első pontokat a pécsi Kesar szerezte büntetőkből, 0-2. Reddic egyenlített, majd a vezetést is ő szerezte meg, 4-2. Balmazovic tripla után jött tőle a dupla is, 9-3-nál a pécsiek kértek időt. A negyed közepén felállva tapsolt a hazai közönség, amikor Curry messziről beszórta az újabb triplát, a végén feljöttek a vendégek, 15-12 lett a negyed finise.

A 2. negyedet nagyon jól kezdték a vendégek, egy sikeres tripla és egy dupla dobással már 15-17-re ők vezettek. Bíró pontjaival a negyed közepén újra nálunk volt az előny, 19-17. Reddic érdemelt tapsot, 2 szép megmozdulása után, 24-17-nél újabb pécsi time-out. Hiába, továbbra sem megy a vendégeknek, 28-17-nél 10-et számolt a hazai publikum a pécsiekre.

A 3. negyed Reddic pontjaival kezdődött, majd Norfleet tripla, 35-21. Curry triplája jókor jött, aztán egy Reddic elleni szabálytalanságot elismert a pécsi játékos, de a játékvezető nem így ítélt, ekkor Okorn mesternél elszakadt a cérna. Előbb technikait kapott, majd mivel továb reklamált jött a kiállítás. 4 büntető, 40-32-nél még jobbkor jött Balmazovic triplája, majd Curry ziccere után, 45-32-nél újabb pécsi időkérés jött. A játékrész vége a hazaiaké volt, 51-35.

A 4. negyedben Taylor zsákolása jelentette az első feljegyezni valót, majd rögtön jött Reddic válasza, 53-37. A játékrész közepén állandósult a 15-16 pontos differencia, de Taylor még életben tartotta a pécsiek reményeit, 58-46. A meccsből 3 perc volt vissza, amikor Váradi kosara behullott, így Reddic, Curry és Balmazovic mellett ő is 2 számjegyű mennyiségű pontot termelt. Reddic ellen nem voltre ellenszere a pécsieknek, 68-53.

forrás: falcokc.com