2019.02.04 (Hétfő), 08:00

Drámai mérkőzésen extra játékidő után egy labdás meccsen kaptunk ki.

ZTE - Falco 103-100 (28-19, 19-25, 13-33, 35-18, 8-5)

1. negyed: a mieink a Govens - Váradi, Bíró, Bruinsma, Reddic összeállításban kezdtek. A feldobás után Agafonov ütötte el a játékszert, aztán Thompson révén övék a vezetést, majd Váradi triplája után itt az előny, 2-3. Agafonov, majd Szabó 3 pontja után Reddic volt eredményes, 8-5. A negyed derekán megrázta magát a hazai csapat, 16-7-nél be is jött Curry. A kinti dobások nagyon mennek a ZTE csapatának, már a harmadik triplájukat szórták be, 19-9-nél jött is az Okorn-féle időkérés. Perl Zoltán is bejött, majd Zozó és Govens duplái után zárkózunk, 21-13.

2. negyed: jól indul, Balmazovic három triplát is dobott 4 perc alatt, 35-28. Sajnos a hazaiak is szórják a távoliakat, de Govens révén 38-33-ra feljövünk, jön is a ZTE time-out. Hiába küzdöttük fel magunkat 2 pontra, 40-38 után Doktor és Agafonov révén - a nagy szünet előtt 3 perccel - megint elment a ZTE, 45-38. Okorn időkérése után Bruinsma triplát dobott, az utolsó percben pedig még az egyenlítésre is esély volt, de lejárt a támadóinkőnk, 47-44.

Szünet.

3. negyed: a játékrész Curry 2 triplájával indul, 47-50. Curry fantasztikus, már 3 tripla a neve mellett és Perl is kosarat dob, 49-55. ZTE időkérés után is mi brillírozunk, 49-59-nél már 10-et számoltunk a hazaiakra. Bruinsma tripla, de a ZTE nem adja fel, a negyed derekán 54-62. Govens step back, fantasztikus, már 58-73, újabb egerszegi időkérés. 60-77.

4. negyed: hazai triplával indult az utolsó 10 perc, majd Balmazovic jelentkezett egy duplával 65-79. Thompson révén benéztek 10 pontos különbség alá, Okorn időt is kért,. 72-81. Szabó-tripla, majd Balmazovic-dupla, 75-83. Curry csont nélkóli triplája után ware is beszórja, 80-86. Újabb Curry-pontok, 80-90. Govens 2 percen belüli triplája, majd reddic kipontozódott, 86-93. Aztán Agafonov, majd Ware is pontokkat dob, és ismét Agafonov ziccer 92-93. Az utolsó percen belül vagyunk, mamikor Gasper Okorn újra időt kért. Govens dupla, már 25 pontnál jár irányítónk, ezzel 92-95. Agafonov dupla, majd rögtön odaütnek Govensnek, 94-95. Az agresszív védekezés és a soroaztos szabálytalankodások miatt Govens felkapja a vizet odacsapja a labdát, 2. technikai hibája, kiállították, a ZTE bedobdta, 95-95. Hosszabbítás!

Hosszabbítás: Balmazovic büntetkből szerzett pontokat, 95-97. Agafonov-tripla, 98-97. Ware-büntetői után 100-97. Agafonov-ziccer, 102-97, újabb Okorn-időkérés. Curry közelije jó, 102-100, a zutolsó percen belül, amikor Bruinsma dobhat kettőt, mert Szabó kipontozódott, de mindkettőt kihagyta. Durázi bedobta a másik oldalon, majd 3 másodperccel a vége előtt volt még egy lehetőségünk, hogy most mi mentsük újabb hosszabbításra a rangadót, de Curry ezúttal kihagyta a triplát, 103-100 a vége!

forrás: haladas.hu