2017.11.08 (Szerda), 08:00

A továbbjutás szempontjából sorsdöntő meccsen kaptunk ki hihetetlen izgalmak közepette az orosz Nyizsnij csapatától. A mindvégéig szoros meccsen már 10 ponttal is vezettünk, a vége mégis a vendégeké lett.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – BC Nyizsnyij Novgorod 79-84 (19-22, 23-21, 21-13, 16-28 )
FIBA Europe Cup, H-csoport, 4. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2500 néző

Falco: Govens 24/3, Váradi 11/6, Perl 13, Borisov 2, Tóth N. 11. Cserék: Zsigeranovics 8, Pustahvar 10/6, Norfleet -.

Novgorod: Komolov 23/18, Strebkov 7/3, Panin 2, Gubanov 10/3, Jelovac 7/3. Csere: Uzsinszkij 2, Martinov 8/6, Zaharov 3/3, Kolyuskin 8/6, Veremenko 14.

4. negyed: a hazai pálya nagyon segít, de ezért ,,mindenki szombathelyi". Govens triplájával már 66-61. A vége előtt 6 perccel 71-61!!! Még nem volt ekkora különbség. Az orosz időkérés használt, 2 tripla és 1 dupla után, 4 perccel a vége előtt 73-69, ehhez persze Tóth Norbi pontjai is kellettek. Most beragadtunk, 3 perccel a dudaszó előtt Srecko mester megszakítja a játékot, 73-71 áll az eredményjelzőn.  Komolov-triplával 74-74, de Govens nagyon él, a duplával 76-74. Hihetetlen izgalmak a van, 1 perccel a vége előtt 79-79! Pustahvar kipontozódik, és ők bedobják, 79-81. Nagyon elaludtunk a végén, a nyizsnij pedig kíméletlen volt, 79-84 lett e a vége.

3. negyed: az oroszok triplával kezdtek, majd Govens szépített egy tempóval, 44-46. Ellép a Nyizsnij, Sekulovic rögtön reagál, 44-51-nél azonnal időkérés. A negyed közepén kicsit közelebb jövünk, 48-51, de Govens hibája után Gubanov-pontok jöttek. A 7. percben Govens ziccerrel - ha csak pillanatokra is, de visszavettük a vezetést, 54-53. Jók vagyunk, közönségszórakoztató a játékunk, Perl zsákolt egy óriásit, 63-56!!! Miénk a negyed!

SZÜNET.

2. negyed: ezt a negyedet orosz kosár nyitotta, az első percekben jobbak a vendégek, de tapadunk rájuk. Az ellenfél edzője a negyed közepén, 29-30-nál kért időt. Hiába, Govens révén a vezetést is megszereztük, majd Pustahvar toldja meg egy ponttal, 32-30. Megállt a ponttermelés, hosszú percekig nem esett kosár, majd a Nyizsnij eszmélt hamarabb és vezetést szerzett, de 36-36-nál megint egál. Az utolsó percben 40-38-nál Pustahvar szándékos faultot követett el, sajnos. Az ellenfél persze kihasználta a büntetőket, az utolsó másodpercekben Perl egyenlíthetett volna ki, de Zozó 2 büntetőt is kihagyott 42-43 a félidőben az eredmény. nyerhető ez a meccs.

1. negyed: a meccs Tóth Norbi 3 pontjával indul, majd az oroszok ragadták magukhoz a vezetést, a negyed közepén 11-15 volt az állás, a 7.percben 12-17, aztán felzárkóztunk, 9. percben 17-17. A negyed vége sajnos az övék volt, 19-22 az állás.

A mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. összeállításban futottak ki az Aréna Savaria parkettjára.