2020.08.31 (Hétfő), 08:00

A Merkantil Bank Liga 7. fordulójában vasárnap a Szombathelyi Haladás 0-0-s döntetlent játszott Kaposváron. A hajrában büntetőt hibáztunk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-0

Kaposvár, 600 néző, játékvezető: Görög.
Kaposvár: Pogacsics – Szabó A., Nagy T., Vachtler, Nagy J.  – Varjas Z., Szabó B., Szakály A., Erdei  – Balázs Zs., Andrics. Edző: Waltner Róbert
HaladásVerpecz  – Schimmer, Mocsi, Devecseri  – Szekér, Csilus - Holdampf, Németh Milán, Bosnjak – Szalay, Németh Márió. Edző: Mátyus János.

A Haladás kezdőjében, a legutóbb a kispadon helyet foglaló Németh Márió kapott helyet.

A mieink tiszta feketében, a kaposváriak fehérben futballoznak.

Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, különösebb komoly helyzet nélkül.

25. perc: Németh Milán lőtt 24 méterről nem sokkal a jobb sarok fölé

Ivószünet

29. perc: Mocsi kapott sárga lapot

32, perc: Szekér kapott sárga lapot

33. perc: Vachtler kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek.

II.FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt a Haladás, Szekér helyett Kiss Bence és Németh Márió helyett Medgyes állt be

48. perc: Medgyes került helyzetbe, de a jobb sarok mellé lőtt

51. perc: Varjas lőtt fölé-mellé 24 méterről

Körülbelül 80 drukker kísérte el a Halit Somogyország fővárosába

58. perc: Holdampf ugratta ki remekül Medgyes, a támadó 13 méteres lövésébe azonban Pogacsics belevetődött

63. perc: Kiss Bence tüzelt 24 méterről, de az egyik kaposvári védő belevetődött a lövésbe

68. perc: Németh Milán balról ívelt a hosszúra, Szalaynak azonban hosszú volt az átadás

A második félidőben veszélyesebben futballozunk, mint a Kaposvár

70. perc: Ivószünet

71. perc: Csere a hazai csapatban, Erdei le, Bíró be

76. perc: Megint csere, Andricsot Földi váltotta

Az utóbbi percekben a hazaiak valamivel aktívabbak, de nem túl veszélyesek

78. perc: Csere a Haliban, Tóth Barna érkezett Németh Milán helyére

82. perc: Egy jobb oldal akció végén Szalay nyolc méterről, nagy helyzetből a bal sarok mellé lőtt

85. perc: Szabó Alex ért kézzel a labdába a tizenhatoson belül. A büntetőt Tóth Barna a felső lécre bombázta!

87. perc: Bíró kapott sárga lapot

Támad a Hali, eredmény nélkül

Három perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek. Az első félidő kiegyenlített játéka után a második 45 perc a Halié, volt, a mieink több helyzetet dolgoztak ki ellenfelüknél és a hajrában tizenegyest is hibáztak.

Így látta a mérkőzést Mátyus János

Mátyus János: - Amire előzetesen számítottunk, az be is igazolódott: egy végletekig feltüzelt csapattal találkoztunk. Ennek megfelelően álltak a mérkőzéshez - de mi sem adtuk alább. Nagyszerű játékkal rukkoltunk ki, minden amit elterveztünk ült, nyilván egy dolog, a gól hiányzott. Az első félidő kiegyenlített játéka után a másodikban felülkerekedtünk - sajnos még büntetőből sem találtunk be. Ám nem vagyok szomorú, hiszen egy pontot szereztünk. Ami a büntetőt illeti, már a meccs előtt kijelöltük, kik lőhetik a tizenegyest. De az adott szituáció döntött, így mivel Tóth Barna harcolta ki a tizenegyest, bevett szokás szerint ő is rúghatta. Sajnos kapufán csattant a lövése, de ezért nem lehet hibáztatni.

forrás: haladas.hu