Hírek

Hírek

2019.06.11 (Kedd), 08:00

A negyeddöntő után az elődöntős akadályt is söpréssel vettük!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 102-75 (28-24, 23-25, 26-10, 25-16)
Elődöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Cziffra Cs., Papp P., Török R. (dr. Gincsai J.)

Falco: Govens 14/3, Curry 17/12, Váradi 18/6, Bruinsma 14, Reddic 14. Csere: Tóth N. 10, Perl 4, Balmazovics 4, Bíró 5/3, Hódi -, Verasztó -, Körmendi 2.

Szolnok: Airington 12, Pallai 18/6, Vojvoda 18/6, Malesevics 9/6, N. Milosevic 16/3. Csere: Várbíró 2, Balogh -, Orbán -, Gilszki -.

Az 1. negyedben a Váradi – Govens, Curry, Bruinsma, Reddic kezdőötössel léptünk pályára, míg a vendégeknél a fiatal és nagyon tehetséges Pallai fért be az Airington, Vojvoda, Malesevics, Milosevic csapatba. Benkét és Andricot is nevezték a szolnokiak, de egyetlen másodpercet sem töltöttek a pályán a sérülésükből épülgető bajnoki címvédők. Milosevic pontjaival kezdődött a meccs, majd Reddic és Váradi kosarai után, 7-6-nál vezettünk először. Az Olaj azonban jól tartotta magát, nem engedte meglépni csapatunkat. Aztán a 7. percre meglógtunk tízzel, 22-12. Ezután a fiatal Pallai nagyon ügyesen szorgoskodta össze a pontokat, közben könnyelműen dobtunk. Fel is jött a címvédő, az első negyed végén 28-24-et mutatott az eredményjelző.

A 2. negyed Curry triplájával indult, majd a hármasra Pallai felelt, sőt Malesevics is kintről volt eredményes. Pattanásig feszültek az indulatok, 33-32-nél Alekszics gyorsan időt is kért. A tartalékos, de lelkes vendégek tapadtak a mieinkre. Malesevics, majd Pallai pontjaival előbb 39-39-nél, majd 45-45-nél ért el pontszámban az Olaj bennünket. Aztán Vojvoda büntetőivel még fordított is az Olaj, 45-47-re, de a negyed vége a hazaiaké lett, Curry zsákolásával 51-49-cel fordultak a csapatok.

A 3. negyed előtt Okorn rendet tett a fejekben, így aztán gyorsan eldöntöttük a 2. félidő elején a meccset. Bruinsma és Reddic pontjai után, 67-55-nél már Alekszics kért időt. Hiába egyre jobban elléptünk, a 29. percben már 20 pont volt a differencia. Így aztán 77-59-ről vártuk a folytatást.

A 4 negyed elején egyre nagyobb lett a különbség, Govens villogott, a mérkőzés eldőlt. A végén jöttek fiataljaink, így pedig 100 dobott pont fölé kerültünk. Az utolsó néhány percre megérkezett a vendégek keménymagja is, így a két tábor elkezdte kóstolgatni egymást. A negyeddöntő után az elődöntőt is söpréssel abszolváltuk. A tartalékos Olaj előtt viszont le a kalappal, de idén ,,csak” bronzcsata vár rájuk, míg a mi csapatunknak egymás után a harmadik évben is a finálé lesz a júniusi programja.