2017.10.05 (Csütörtök), 08:00

A bolgárok ellen idegenben bizonyítottuk, hogy ott a helyünk a nemzetközi sportéletben. Csapatunk végig vezetett, már 16 ponttal is elléptünk, de a végére egy kicsit elfáradtunk, 1 pont előny azért így is megmaradt. Szép volt, fiúk!

BC Balkan Botevgrad – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 95–96 (23–28, 21–26, 24–22, 27–20)
FIBA Europe Cup-selejtező, 3. forduló
Botevgrad, Arena Botevgrad

Balkan: Brooks 30/6, Fortenberry 13/3, Kesar 18/3, Ivanov 18/6, Washington 8. Csere: Haughton 6, Iliev -, Petkov 2, Kochev -.

Falco: Govens 20/12, Norfleet 22/15, Váradi 4, Pustahvar 3/3, Tóth N. 8. Csere: Perl 15/6, Borisov 15/9, Zsigeranovics 9.

Szép volt, fiúk! Szoros lett a vége, de sikerült idegenben is nyerni!

4. negyed: az utolsó 10 percet a Váradi - Perl, Govns, Pustahvar, Tóth N. ötösfogat kezdi. Norbi közeli kosarával 69-81! Labdaszerzés, gyors támadás, perl tripla - ilyen egyszerű ez, már 69-84. A 3. percben Borisov váltja Pustahvart, majd Norbi 2x is betalál, már 73-88. Nem adják fel a bolgárok, 2 gyors kosárral 77-88. Eddig 23 tripla-kísérletünk volt, 15 behullott. Kettó perc 30 másodperccel a vége előtt 84-95. Brooks dupla, 86-95. Jön a finis! 1 perccel a vége előtt hazai időkérés.

3. negyed: kezdődik a 2. félidő, váradi - Norfleet, Govens, Borisov, Zigeranovic ötös a pályán. Tripla-váltás, nálunk Borisov volt eredményes, aztán 4 hazai pont  51-57.  Norfleet a tizedik triplánkat szerezte!!! Váradi közeli duplájával 57-66. A játékrész közepén 57-69! Váradi Beni újabb tempójával 59-71. Perl dupla, majd - nem hiszik el, de - újabb Norfleet tripla, 63-76. Zárkóznak, 68-76-nál újabb Sekulovic-időkérés. Vége a negyednek.

Szünet. Az első két negyed után 14/8 a tripla-mutatónk! Határozottan jó!

2. negyed: a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Zigeranovic ötös kezd, Perl pedig triplával nyit, majd Govens, 25-34. A bolgárok 28-36-nál időt kérnek. A negyed közepén már közte 10, az állás 28-39 ide!!! Borisov is triplát szór, 28-44! Óriási az öröm a maroknyi szumbathelyi tábor körében. egy-két könnyű kosárral feljöttek a bolgárok, de 42-48-nál újra Norfleet talál be távolról, 42-51. A dudaszó pillanatában újabb Govens tripla! nyugodtan mehetünk egy kicsit pihenni, a félidőben 44-54 az eredmény.

1. negyed: jól kezdünk, Norfllet dupla, majd tripla, 3-5 ide! Aztán Govens is beköszön, 5-8! Jól sikerülnek a távoli dobások, megint Norfleet, aztán Pustahvar is 3 pontosat szór, már 7-13!!! Aztán 10-18-ról 7-0-ás balkán roham jön, sajnos. 17-18-nél Sekulovic mester időt is kér. Perl a pályán. A negyed végén Borisov és Zigeranovic is pályára lép, majd Váradi visszajön, Ivan közeli tempóval kezd, 19-20. Hazai sportszerűtlen hiba után Borisov vágta be kíméletlenül a büntetőket, 19-24. Sok a pont, eddig nagyon jól dobunk, 23-28.

A Falco kezdője: Váradi - Norfleet, Govens, Pustahvar, Tóth N. A helyszínről Pichler Gergely technikai vezető segítségével közvetítünk

forrás: falcokc.com