2017.03.13 (Hétfő), 08:00

Az OB I/B-s bajnokság B csoportjának 15. fordulójában az AVUS 8-7-te verte a Nagykanizsát, így az alapszakasz után már biztosan a felsőházban folytatja

OB I/B-s mérkőzés, 15. forduló

AVUS-Kanizsa Vízilabda Sportegyesület 8-7 (0-1, 1-0, 6-3, 1-3) – Szombathely, Fedett Uszoda, 200 néző

AVUS: Horváth A. – Cvetic 1, Hajmási 3, Ekler 2, Juhász, Kutasi, Kurucz 1 Csere: Takács 1, Doma, Polcsik, Sági, Galambos Baranyai. Edző: Matajsz Márk

Sokáig nem esett gól, az aligátorok különösen az első negyedben rengeteg helyzetet elhibáztak. Aztán a harmadik negyedben kiszakadt a gólzsák, Kutasiék átlőtték a zónát, betaláltak lefordulások után így a zárófelvonást háromgólos előnnyel kezdhették.  Hatalmas izgalmak közepette a kanizsaiak 7-6-ra felzárkóztak, de Hajmási góljával kettővel elhúzott az AVUS, amelyből egyet megőrzött a lefújásig. Nagyon kemény, küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, a meccs végére mindkét gárda elkészült az erejével.