2018.06.06 (Szerda), 08:00

Az elődöntős párharc 4. meccsén nem sikerült a döntőbe jutás kiharcolása. A bajnoki cím megnyerésének 10 éves jubileumát csütörtökön ünnepelhetjük meg.

Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 112-81 (29-15, 34-18, 27 -27, 22-21)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum,
V.: Kapitány G., Benczur T., Praksch P. (Várhalmi Zs.)

Alba: Hill 20/9, Harris 24/9, Simpson 11/3, Lóránt 17/3, Keller Á. 4. Csere: Pointer 9, Horton 16, Keller I. 3/3, Filipovity 2, Kovács Á. 6/6, Varga M. -, Brbaklics -.

Falco: Govens 6, Perl 21/9, Norfleet 13/3, Borisov 7/3, Taylor 20/12. Csere: Pustahvar 11/3, Tóth N. -, Kucsora -, Kovács B. -, Durázi 1, Dancsecs 2.

A párharc állása: 2-2!!!

4. negyed: Nagyon sül a kezük, nálunk Taylor dobálja a triplákat, de łgyis 103-66. Hiába vezet nagyon az Alba, nem állnak le. Nálunk Kovács B., Kucsora, Dancsecs és Durázi is a pályán, Taylor pedig eléri a 20 pontot. 112-81 a vége, csütörtökön lesz a döntő meccs.

3. negyed: aott folytatódik minden, ahol abbamarat 15 perccel ezelőtt, ahzai tripla, majd Perl is bedobja a hármast, 66-36. Perlnek nagyon megy, triplákat szór, zárkózunk, de nagy a különbség, 74-48. Közben jön a hír govens ujját törte, kórházba vitték. Zozó tartja most a lelket bennünk, 80-52. Taylor is beszór egy triplát, 84-57. A különbség nem változott ebben a 10 percben, 90-60.

Szünet.

2. negyed: a játékrész Perl kosarával indul. de Horton 2+1 ponttal válaszol, aztán Norfleet tripla, majd Szása is beköszön, 34-24. . Jól dobnak távolról a hazaiak, mi viszont sokat hibázunk, a negyed felénél, 40-26-nál időt kérünk. Hiába, nagy a baj, náluk Pointer is kiválóan dob, nálunk viszont Govens sem, újabb hazai tripla, már nagyon nagy  a különbség, 51-29. A hajrá is az övék, 63-33. Govens megsérült, miután Harris rálépett a kezére.

1. negyed: a párharcot a mieink a Govens - Perl, Norfleet, Borisov, Taylor összeállításban kezdik. A feldobás után a hazaiaké a labda, de az első kosár a miénk, Govens. Aztán az Alba percei jönnek, Lóránt, majd Borisov kosarával 4 perc után10-5. Sajnos Taylor kihagyta a büntetőket, Lóránt viszont bedobta a ziccert, 18-11. Taylor javít, de csak 1 pontot szerzett, 2 perccel a negyed vége előtt már 23-13. A vége is az övék, 29-15.