2021.08.09 (Hétfő), 08:00

A Merkantil Bank Liga 2. fordulójában csapatunk a 92. percig vezetett az ETO ellen, amikor a vendégcsapat egy abszolút jogtalannak tűnő büntetővel egyenlített.

SZOMBATHELYI HALADÁS-WKW ETO FC GYŐR 1-1 (0-0).

Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1854 néző, játékvezető: Kovács J. Z.

HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Holdampf, Csilus, Szekér – Kiss B. – Tóth Milán, Rácz. Vezetőedző: Németh Szabolcs

ETO: Fadgyas  Csonka, Toma, Barna, Fodor  Kovács K., Vitális, Bagi, Szimcsó – Priskin, Bacsa. Vezetőedző: Klausz László

Nem csak a szombathelyiek, hanem szurkolóik is alaposan bekezdtek, remek a hangulat a stadionban.

9. perc: Mocsi kissé röviden fejelte haza a labdát, így Rózsának a tizenhatoson kívülre kifutva kellett tisztáznia Bacsa elöl.

13. perc: Jobb oldali győri szögletet követően Kovács 10 méteres fejesét védte Rózsa

16. perc: Bagi 18 méterről, kissé jobbról elvégzett szabadrúgását tolt a léc fölé Rózsa

20. perc: Kiss Bence 19 méteres lövése kevéssel suhant el a jobb sarok mellett.

Eltel a félidő fele, kiegyenlítetté vált a játék, a kapusoknak semmi dolguk sem akad, mezőnyjáték folyik.

27. perc: Bosnjak remekül lőtte balról kapu elé a labdát, de nem csak a győri védők, hanem a hazai támadók előtt is elsuhant a beadás.

Láthatóan mindkét csapat alaposan felkészült ellenfeléből, ahogy mondani szokták: nagy taktikai csata folyik a pályán - helyzet, helyzetek nélkül.

42. perc: Ez szép volt!Tóth Milán pörgette fel a labdát Kiss Bencének, a középpályás 19 méteres középre tartó lövését védte Fadgyas.

44. perc: A meccs első sárga lapja, Toma kapta.

45. perc: Holdampfé a második sárga lap.

Vége az első félidőnek.

50. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

51. perc: Az első komoly vendéghelyzet. Szabadrúgás után jobb oldalon Priskin elé került a labda, a csatár 10 méteres lövésé vetődve hárította Rózsa.

52. percPriskin kapott sárga lapot.

54. perc: Sárga lapokban már jól állunk a második félidőben, Tóth Milán kapott figyelmeztetést.

62. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Horváth Rajmund állt be. Az ETO is váltott, Bacsa le, Kanalas be.

65. perc: Szép szombathelyi támadás végén Bosnjak elé került a labda, a védő gyengébbik, jobb lábával 18 méterről lőtt, de éppen fejen találta Barnát.

66. perc: Újabb vasi helyzet: Kiss Bence ballal, 21 méterről a léc fölé lőtt.

68. perc: Horváth Rajmund iramodott meg a bal oldalon, 18 méteres lövését szögletre tolta Fadgyas.

1864 a hivatalos nézőszám.

70. percGÓÓÓÓÓÓÓL! Bal oldali beadást Tóth Milán fejjel továbbcsúsztatott és a hosszún érkező Csilus szintén fejjel, hat méterről a bal felső sarokba fejelte (1-0).

73. perc: Kettőscsere a Győrben, Priskin helyett Kulcsár és Szimcsó helyett Óvári

Kimondottan jó és élvezetes a meccs. A Hali megy előre a második gólért, az ETO pedig az egyenlítésért támad.

86. perc: Csere a Haladásban, Kiss helyett Doktorics érkezett.

Az  utóbbi percekben a Győr mindent egy lapra feltéve támad, a hazai térfélen folyk a játék.

90. perc: Bal oldali beadást Toma fejelt a kapu fölé kecsegtető helyzetből.

92. perc: Tizenegyeshez jutott az ETO, a játékvezető szerint Vitálist rúgták fel a tizenhatoson belül. Nagyon-nagyon nem tűnt büntetőnek az eset! A büntetőt Kulcsár a bal sarokba rúgta, Rózsa rajta volt a labdán, de nem tudott védeni (1-1).

Vége a mérkőzésnek.A lefújás után hatalmas lökdösődés alakult ki, Kulcsár beszólt Kállainak, majd eljátszotta, hogy a szombathelyi védő fellökte.Hirtelen minden futballista ott termett, majd nagy nehezen valahogy helyreállt a rend.  Kállai még kapott egy sárga lapot a lökésért.

Csilus Tamás értékelte a Szombathelyi Haladás-ETO FC Győr (1-1) Merkantil Bank Liga-mérkőzést.