A Merkantil Bank Liga 22. fordulójában a Szombathelyi Haladás 3-1-re kikapot a Gyirmóttól.

SZOMBATHELYI HALADÁS - GYIRMÓT FC GYŐR 1-3 (0-2)
Szombathely, zárt kapus NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Oláh.
Haladás: Verpecz – Csilus, Mocsi (Jancsó, 73.), Devecseri, Németh Milán – Kállai (Schimmer, 46.), Kiss B. (Dragóner, 46.), Holdampf, Debreceni (Bosnjak, 46.) – Medgyes, Tóth M. (Doktorics, 46.). Edző: Mátyus János.
Gyirmót: Rusák – Major, Hudák, Szélesi, Szegi – Nagy P., Vass, Vogyicska (Kirják, 90.)– Herjeczki (Hajdú, 76.), Lencse (Simon A., 90.), Heffler (Radics, 83.). Megbízott edző: Németh Zoltán.
Gólszerzők: Mocsi (53.), illetve Heffler (31.), Lencse (42.), Nagy P. (11-esből, 93.).
Sárga lap: Németh Milán (37.), Széles (66.), Devecseri (88.)

A Haliban Tóth Dávid, Horváth Rajmund, Rácz Ferenc sérülés, Schuszter Ronald betegség miatt nem léphetett pályára. A sérüléséből többé-kevésbé felépülő Bosnjak Predrag a kispadon kapott helyet.

A vendégeknél a korábbi Haladás-futballisták közül a csapatkapitány Nagy Patrik a kezdőben, Simon András a kispadon kezdett. A gyirmótiaknál az eltiltott Csertői Aurélt Németh Zoltán helyettesítette a kispadon.

A szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a gyirmótiak beálltak védekezni, a vendégek térfelén folyt a játék.

22. perc: A két kispad összeszólalkozott, majd Mátyus Jánosnak mutatott fel sárga lapot Oláh játékvezető.

24. perc: Egy jobb oldali támadás után Vogyicska 18 méteres lövése nem sokkal kerülte el a bal sarkot.

27. perc: Németh Milán jobb oldalról, 20 méterről elvégzett szabadrúgása alig zúgott el a léc felett.

31. perc: Heffler 19 méteres, kissé jobbról elvégzett bal lába szabadrúgása a bal kapufáról a hálóba vágódott (0-1). Megjegyezzük, hogy a szabadrúgást megelőzően nem történt Haladás-szabálytalanság.

37. perc: Németh Milán kapott sárga lapot.

42. perc: 0-2. Herjeczki tört be a jobb oldalon, középre adott labdáját Lencse 11 méterről a bal sarokba helyezte (0-2).

Vége az első félidőnek.

A szünetben négyet is cserélt Mátyus János. Kállai helyett Schimmer, Tóth Milán helyett Doktorics, Debreceni helyett Bosnjak, Kiss Bence helyett Dragóner állt be.

51. perc: Formás hazai támadás után Dragóner 17 méterről alig lőtt a léc fölé.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!! 53. perc: Medgyes bal oldali szögletét Mocsi tíz méterről a bal sarokba fejelte (1-2).

58. perc: Doktorics emelt a tizenhatoson belül, Mocsi félfordulattal 13 méterről alig lőtt a léc fölé.

66. perc: Széles kapott sárga lapot

67. perc: Medgyes 20 méteres szabadrúgása centikkel suhant el a léc felett.

73. perc: Csere a Haladásban, Mocsit Jancsó váltotta.

76. perc: Vendégcsere, Herjeczki helyett Hajdú érkezett

79. perc: Szép hazai támadás végén Doktorics 21 méterről kevéssel lőtt a bal sarok mellé

Nyom, támad a Haladás. Közbe be-be hallatszil a stadion mellett drukkoló Hali-szurkolók buzdítása.

85. perc: Bosnjak kilenc méteres lövését védte bravúrral Rusák.

88. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

Három perc a hosszabbítás.

93. perc: A Hudák felvágásért megítélt büntetőt Nagy P. értékesítette (1-3).

Vége a mérkőzésnek. A Haladás a második félidőben kapujához szegezte ellenfelét, a játék képe és a helyzetek alapján a döntetlenre rászolgált volna.